21.06.2024

Pożegnanie absolwentów 2024

Podczas uroczystej akademii ósmoklasisci pożegnali się z nauczycielami i pracownikami szkoły. Na początku wydarzenia otrzymali świadectwa ukończnia szkoły i nagrody za wyniki w nauce i osiągnięcia. Następnie wykonali w ciekawej aranżacji piosenkę z repertuaru M.Grechuty ,, Są takie dni, których jeszcze nie znamy". Był też czas na wspomnienia podczas  fotorelacji z lat pobytu w szkole. Następnie siódmoklasiści wykonali  dla swoich kolegów trzy piosenki i zaprezentowali dowcipne wiersze na temat każdego absolwenta. Po oficjalnej części pełnej wzruszeń i podziękowań przyszedł czas na wspólne ostatnie spotkanie przy stole pełnym smacznego ciasta. Życzymy udanych wakacji i powodzenia w nowo wybranych szkołach.


21.06.2024

Wakacje czas zacząć!

21 czerwca 2024 roku o godzinie 8:00 rozbrzmiał ostatni dzwonek dla uczniów klas 1-7 w tym roku szkolnym. Podczas akademii wyróżnieni zostali uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce oraz udzielali się w pracy w wolontariacie. Pani Dyrektor Małgorzata Kasprzak pogratulowała wszystkim nagrodzonym i życzyła udanych wakacji. Na zakończenie najmłodsi wykonali piosenkę zachęcającą do wakacyjnych wędrówek .Ostatnie momenty w szkole uczniowie spędzili w klasach ze swoimi wychowawcami. Do zobaczenia we wrześniu!

19.06.2024

Wybraliśmy nowy Samorząd Uczniowski

Tradycyjnie pod koniec roku szkolnego w naszej szkole  odbywają się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W piątek 14 czerwca uczniowie i nauczyciele wybierali spośród wielu kandydatów sześciu nowych członków SU. Wcześniej przeprowadzona została akcja plakatowa. Na afiszach kandydaci prezentowali swoje sylwetki i program wyborczy.18 czerwca Pani Marta Baksalary,ktora czuwała nad przebiegiem wyborów i opiekowała się szkolnym samorządem, ogłosiła wyniki wyborów. Przewodniczącą SU została Lena Ciązyńska z kl. VII, jej zastępczynią Zofia Flak. Pozostali członkowie to: Natalia Baksalary, Lena Miazga, Magda Tyrzyk, Wiotetta Fiebig. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym 2024/25.

17.06.2024

Wyjazd integracyjny do Brzedni

17 maja uczniowie z klasy czwartej, piątej i szóstej uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Szkolenia Sportowego w Brzedni, której celem był aktywny wypoczynek. Uczniowie, pod okiem instruktora, musieli pokonać wymagający tor przeszkód. Każdy z uczestników podjął wyzwanie i walkę z własnymi słabościami. Rywalizacja odbywała się na wielu poziomach i była bardzo zacięta.

13.06.2024

Pierwszy międzyszkolny turniej w Rummikuba

12 czerwca uczniowie dwóch gostyńskich szkół,  SP w Kunowie i SP w Daleszynie, podsumowali całoroczny udział w innowacji pedagogicznej, rozgrywając między sobą pierwszy turniej. Podczas całego roku szkolnego chętni uczniowie spotykali się na comiesięcznych rozgrywkach połączonych z treningiem matematycznym i utrwalaniem podstaw języka angielskiego. Zwieńczeniem innowacji był turniej, któremu towarzyszyły ogromne emocje. Pierwsze trzy rundy wyłoniły czterech finalistów, którzy walczyli ze sobą o podium. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i skupieniem podczas zdrowej rywalizacji.


12.06.2024

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 2024

W dniu 10 czerwca 2024 roku dwoje przedstawicieli naszej szkoły, Julia Nowicka i Cezary Nowicki wzięli udział w powiatowym konkursie piosenki organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Gostyniu. Podczas występów jury oceniało walory  wokalne oraz interpretację wybranego utworu, jak również poprawność językową wokalisty. Już po raz drugi sukces odniósł uczeń klasy VI Cezary Nowicki. Wielkie Gratulacje!

11.06.2024

Uroczystość przekazania sztandaru

11 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie klasy ósmej przekazali pod opiekę sztandar swoim młodszym kolegom z klasy siódmej. Pani Dyrektor Małgorzata Kasprzak podziękowała za godne i sumienne reprezentowanie szkoły podczas różnych uroczystości środowiskowych pocztowi sztandarowemu w składzie: chorąży - Jakub Siudek oraz asysta: Marta Skowrońska i Jadwiga Stróżyńska. W przyszłym roku szkolnym opiekę nad sztandarem sprawować będą: Kamil Kiński jako chorąży, Lena Ciążyńska i Aleksandra Wujek w asyście. Ponadto wspólne spotkanie było okazją do wyróżnienia uczniów na forum szkoły, którzy osiągnęli sukcesy w różnych konkursach. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych konkursów w kolejnych artykułach.


10.06.2024

„Zaprojektuj wymarzony park rozrywki w Gostyniu” - podsumowanie konkursu

24 maja w Bibliotece Publicznej w Gostyniu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Zaprojektuj wymarzony park rozrywki w Gostyniu” Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do przedstawienia w formie plastycznej wymarzonego parku rozrywki, który mógłby znajdować się w Gostyniu. Z radością informujemy, że uczennica klasy 5 Zuzanna Janiszewska zdobyła nagrodę. Jesteśmy dumni, że jej talent i wysiłek zostały docenione. Gratulacje!

02.06.2024

Wizyta w Kinie ,,Pod Kopułą"

W dniu 28 maja 2024 roku uczniowie klas 7 i 8 wybrali się do kina na projekcję filmu "Istoty fantastyczne". Wyjazd był nie tylko okazją do obejrzenia pasjonującego filmu, ale także możliwością poznania kulis funkcjonowania kina.

Film "Istoty fantastyczne" wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. Wciągająca fabuła, barwne postacie oraz efekty specjalne sprawiły, że wszyscy oglądali z zapartym tchem. Po zakończeniu seansu uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w kinie. Przewodnik opowiedział o różnych aspektach działalności kinowej, od sprzedaży biletów, przez przygotowanie sali na seans, aż po obsługę sprzętu projekcyjnego.

02.06.2024

Egzamin czwartoklasistów

Czwarta klasa przystąpiła w maju do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin teoretyczny z przepisów ruchu drogowego odbył się 24 maja.Wszyscy uczniowie zdali go pomyślnie, więc mogli przystąpić do części praktycznej egzaminu, która nastąpiła 28 maja. W tym roku umiejętnością radzenia sobie jazdą rowerem przyglądał się przedstawiciel KPP w Gostyniu - wydział ruchu drogowego Pan Piotr Wojtkowiak. Teraz wszyscy uczniowie klasy IV czekają na swoje pierwsze ,, prawo jazdy", aby wyruszyć w samodzielną i bezpieczną podróż rowerem. Serdecznie dziękujemy panu policjantowi za fachową organizację toru przejazdu i nadzorowanie egzaminu na kartę rowerową.