08
Mar

Dzień Kobiet.

8 marca to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. W tym dniu jest obchodzony Dzień Kobiet. Przedszkolaki także świętowały. W tym uroczystym dniu chłopcy złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli drobne upominki. W tak miłej atmosferze rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Na dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

23
Lut

Konkurs "Piosenka o zdrowiu".

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Gminnym konkursie „Piosenki o zdrowiu”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Edmunda Bojanowskiego w Kunowie. Przedszkolaki zaprezentowały autorską piosenkę pt: ”Taneczna gimnastyka”. Jest nam miło poinformować, że nasze dzieci zdobyły nagrodę publiczności. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

12
Lut

Bal karnawałowy.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

22
Sty

Dzień Babci i Dziadka.

W tym roku Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy w nieco inny sposób. Dzieci przygotowały piękne występy artystyczne, które były nagrywane i przekazywane Naszym Drogim Dziadkom. Jeszcze raz wszystkiego dobrego.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

22
Gru

Wigilia.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończył się wigilią, która odbyła się 22 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, składały sobie życzeń oraz nagrały świąteczny występ dla rodziców. Oczywiście nie zabrakło prezentów pod lśniącą choinką, które dzieci rozpakowały z wielką radością.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

04
Gru

Mikołajki.

4 grudnia dzieci z przedszkola obchodziły Mikołajki. Dzień minął w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały piosenki, ubierały choinkę wykonały mikołajkową pracę plastyczną. Na koniec dnia dzieci, które wzięły udział w konkursach plastycznych „Mój szczęśliwy świat” zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską w Gostyniu , oraz "Odbicie duszy, zwierciadło serca - baśniowy portret w ramie zamknięty" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

30
Lis

Andrzejki.

30 listopada dzieci z przedszkola wzięły udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych. „Buty”, „ Wirująca butelka”, „Serduszka”, „Zaczarowany worek”, to tylko niektóre wróżby dzięki którym przedszkolaki sprawdzały, co czeka je w przyszłości. Wszyscy bawili się przy muzyce i uczestniczyli w zabawach ruchowych. Tego dnia dzieciom dopisywały humory i chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

27
Lis

Pasowanie na przedszkolaka.

Za nami bardzo ważna uroczystość! Najmłodsze dzieci z przedszkola już oficjalnie mogą być nazywane przedszkolakami. Dla dzieci było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

20
Lis

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

W piątek 20 listopada starsze przedszkolaki świętowały bardzo ważny dzień - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Poprzez pogadankę, zabawy, quiz, zagadki oraz pracę plastyczną dzieci dowiedziały się iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać. Poznana wiedza została wykorzystana przy wspólnym tworzeniu plakatu pt. „Nasze Prawa” ,który zawisł w sali po to , aby każdy przedszkolak o nich pamiętał!
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

20
Lis

Dzień Bajek Polskich.

Od 16 do 20 Listopada grupa 3,4,5 – latków brała udział w Ogólnopolskim projekcie „Tydzień Bajek Polskich”. W trakcie realizacji tego projektu poznaliśmy takie bajki jak: „Bolek i Lolek”, „Reksio”, „Smok Baltazar” oraz „Miś Uszatek”. Przez cały tydzień bawiliśmy się w różne zabawy związane z tymi bajkami oraz wykonaliśmy różne prace plastyczne. Na zakończenie projektu napisaliśmy list do Misia Uszatka oraz każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

04
Lis

Sprawność Bociana Teodora.

W tym miesiącu dzieci zdobyły dwie sprawności Bociana Teodora. Poprzez rozmowę o emocjach i uczuciach oraz wykonanie laurek dla kolegi który na razie nie może z nami chodzić do przedszkola dzieci zdobyły sprawność kochającego serca. Natomiast dzień pluszowego misia pomógł dzieciom zdobyć odznakę antynudka poprzez grę w „misiowe klasy”. Dzieci z niecierpliwością czekają na zdobycie kolejnych sprawności.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

30
Paź

Dzień Dyni.

Nachodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić "Dzień Dyni" . Nasze przedszkolaki to święto obchodziły w piątek 30 października, w tedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Naszą „imprezkę” rozpoczęliśmy tańcem z dynią. Na podstawie wysłuchanego wiersza pt.: „Dynia” dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw matematycznych: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie oraz slalom dyniowy.Dzieci z zapałem zabrały się również do odkrywania "dyniowego wnętrza". Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd. Przedszkolaki również stworzyły własne wspaniałe dynie.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

23
Paź

Czyste powietrze.

23 października w naszym przedszkolu miał miejsce finał programu profilaktycznego "Czyste powietrze wokół nas" zorganizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu. Przez cały tydzień zajęcia w 3,4,5 - latkach miały na celu uświadomienie dzieciom zagrożeń wynikających z wdychania dymu papierosowego. Dzieci poznały bohatera programu - Smoka Dinka, różne źródła dymu oraz dowiedziały się w jaki sposób radzić sobie w sytuacjach, gdy palą przy nich dorośli. Wykonały eksperymenty oraz plakaty z hasłem "NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ". Na zakończenie programu dzieci wystąpiły w przedstawieniu na temat szkodliwości wdychania dymu papierosowego, zaśpiewały piosenkę o Dinku oraz przeszły z plakatami w demonstracji wykrzykując zapisane na nich hasła.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

13
Paź

Wyzwania Teodora.

Projekt „Wyzwania Teodora” to sposób na przekazanie dzieciom, czasem prostych, ale bardzo ważnych umiejętności i wartości. A wszystko za sprawą z pozoru zwykłego bociana. Teodor chce, aby przedszkolaki zdobyły siedem sprawności, które uważa za najbardziej przydatne, dlatego wyznaczył siedem zadań do wykonania. Związane są ze sportem, przygotowywaniem posiłku, okazywaniem pomocy, wyrażaniem emocji i uczuć, dbaniem o przyrodę, ale również znajdzie się coś dla małych artystów. Kto podejmie wyzwanie i poradzi sobie z zadaniem otrzyma odznakę, a gdy zbierze wszystkie, zostanie nagrodzony dyplomem profesora Teodora.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

30
Wrz

Dzień Chłopca.

30 września w przedszkolu obchodzono Dzień Chłopaka. Z tej okazji panie razem z dziewczynkami przygotowały specjalne ordery dla „Super Chłopaka”, zaśpiewały "Sto lat" oraz złożyły życzenia. Cały dzień upłynął dzieciom na tańcach, śpiewie i zabawach.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

22
Wrz

Powitanie Jesieni.

W tym roku dzieci z przedszkola przywitały jesień spacerem do lasu. Piękna jesienna pogoda pozwoliła na zachwycanie się barwami liści dębów, klonów i innych drzew. Dzieci szukały skarbów jesieni: pod dębami żołędzi, pod kasztanowcami – kasztanów. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Podczas wędrówki przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Była to dobra okazja, do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.Gdy wróciliśmy do przedszkola, każde dziecko wypowiadało się na temat jesiennych darów oraz wykonało jesienną pracę plastyczną.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

21
Wrz

Dzień Przedszkolaka.

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowały w poniedziałek 21 września. Był to wspaniały dzień przedszkolaka na sportowo. Były wyścigi rzędów, wspólne tańce i zabawy. Po zakończonej zabawie każdemu przedszkolakowi wręczono wspaniały medal.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

17
Wrz

Poznajemy pracę policjanta.

17 września nasze przedszkolaki poznały pracę policjanta oraz niezbędne narzędzia w jego pracy. W tym dniu mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant przymierzając kamizelkę oraz oglądając rekwizyty niezbędne w pracy policjanta. Utrwaliliśmy również zasady ruchu drogowego oraz zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w przedszkolu i w domu.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

15
Wrz

Dzień kropki.

15 września 2020 roku przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy dzień kropki. Tego dnia kropka towarzyszyła nam wszędzie. Ubrania dzieci i pracowników były w różnorodne małe kropeczki i duże kropki a w salach pojawiły się dekoracje w kropkowe wzory. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Z uwagą wysłuchały opowieści o tym jak zwykła ,kolorowa kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Historia Vashti uświadomiła dzieciom, że każdy ma jakieś zdolności. Dzieci dostrzegły, że w naszym otoczeniu jest wiele kropek, których na co dzień nie zauważamy. Przedszkolaki wykonały różnorodne prace plastyczne a bohaterką była oczywiście kropka. Tego dnia było kolorowo, radośnie i bardzo, bardzo kreatywnie, tak jak to zwykle bywa w naszym przedszkolu.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

03
Mar

Wycieczka do teatru.

03 marca 2020 roku dzieci z przedszkola wybrały się na wycieczkę do „Teatru Animacji” w Poznaniu na przedstawienie pt. „ Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki obejrzały ciekawy i zabawny spektakl w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Dzieci pełne wrażeń udały się na posiłek do restauracji Mc’ Donald, następnie wróciły do przedszkola i z niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

14
Sty

Wycieczka do kina.

14 stycznia dzieci z przedszkola wybrały się na wycieczkę do kina „pod kopułą” w Gostyniu by uczestniczyć w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej i Społecznej „Kino Przedszkole”. Podczas zajęć „U Babci jest słodko świat pachnie szarlotką” miały miejsce projekcje trzech filmów: „Kakao”, „Szukanie babci i dziadka”, „Prezent” , które poprzedzone zostały zabawami edukacyjnymi. Dzieci świetnie się bawiły oraz przypomniały sobie jak ważną w ich życiu rolę odgrywają babcia i dziadek.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

20
Gru

Jasełka.

Okres Bożego Narodzenia to piękny czas, pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są przedstawienia ukazujące wydarzenia z Betlejem, zwane jasełkami. W tym roku przed Świętami Bożego Narodzenia, tj. 20 grudnia 2019 roku jasełka zostały wystawione w szkole dla całej społeczności uczniowskiej przez najmłodsze dzieci z przedszkola. Za pomoc w przygotowaniu jasełek podziękowania kierowane są dla rodziców, którzy zadbali o piękne stroje dla małych artystów.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

18
Gru

Gwiazdkowe spotkanie z rodzicami.

W grudniu tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z rodzicami. Dzieci w tym roku przedstawiły rodzicom Bożonarodzeniowe jasełka. Przedszkolaki znakomicie wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, królów, aniołów, świętych postaci. Po wspólnym kolędowaniu dzieci odwiedził Święty Mikołaj i rozdał długo wyczekiwane prezenty. W przedszkolu tego dnia panowała prawdziwa świąteczna atmosfera.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

17
Gru

Dzień babci i dziadka.

17 stycznia 2020 roku w najmłodszej grupie przedszkolnej odbył się dzień babci i dziadka. Przedszkolaki dla swoich dziadków wystawiły jasełka i całe przedstawienie utrzymane było jeszcze w świątecznym klimacie. Dziadkowie z nieukrywanym zachwytem podziwiali swoje wnuczęta występujące na scenie specjalnie dla nich. Po występie dzieci zaśpiewały piosenkę dla swoich dziadków oraz wręczyły prezenty. Na koniec, wszyscy dzielili się wrażeniami przy słodkim poczęstunku.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

06
Gru

Mikołajki.

06 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci pysznymi słodkościami. Każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Radości nie było końca, dzieci zatańczyły dla Mikołaja specjalny Mikołajkowy taniec oraz zaśpiewały dla niego piosenkę. Mikołaj chętnie zostałby dłużej w naszym przedszkolu, lecz na Jego odwiedziny czekały przecież inne dzieci. Żegnając niezwykłego gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku także będą grzeczne i zaprosiły Mikołaja za rok.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

04
Gru

Festiwal kolęd.

04 grudnia 2019 roku w Gostyńskim Ośrodku Hutnik odbył się Festiwal kolęd zorganizowany przez Młodzieżową Radę Gostynia. Nasze przedszkole reprezentowały dwie grupy w składzie: Witek Dańczak, Hania Dańczak, Antonia Grześkowiak, Hana Felicjańska, Zuzia Kuczyńska, Wiktoria Rybczyńska. Witek pięknie zaśpiewał piosenkę „Mario, czy już wiesz”, a dziewczynki przebrane za aniołki tańczyły. Pastorałkę „Bosy Pastuszek” zaprezentowały dzieci w składzie: Nina Nowak, Marysia Kuczyńska, Lena Miazga, Amelia Borowska, Lena Grześkowiak, a w role pastuszka wcielił się Emil Fiebig. Jak co roku atmosfera konkursu była cudowna, dzieci zabawiał Św. Mikołaj oraz jego pomocnicy, którzy w czasie występów rozdawali dzieciom słodkości. Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

27
Lis

Wycieczka na Pocztę.

Dnia 27.11.2019r. wybraliśmy się na pocztę w Gostyniu aby przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych. Dowiedzieliśmy się po co właściwie jest poczta i co można załatwić w takim miejscu. Wcześniej w przedszkolu napisaliśmy list do Św. Mikołaja i wrzuciliśmy go do skrzynki pocztowej. Teraz wiemy już, że praca na poczcie jest bardzo ciekawa i potrzebna..
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

07
Lis

Wycieczka do Schroniska.

07 listopada dzieci z Przedszkola odwiedziły schronisko dla zwierząt w Dalabuszkach. Przekazały karmę dla kociąt, która była zbierana w Szkole przez uczniów i przedszkolaków. Dzieci miały możliwość obejrzeć przebywające w schronisku psy i koty. Pracownik schroniska opowiedział, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta. Celem tej wycieczki było uwrażliwienie dzieci na krzywdę zwierząt. Jednocześnie mamy nadzieję, że spotkanie z kotkami i pieskami sprawiło dzieciom wiele radości.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

31
Paź

„Dzień Dyni”.

W dniu 31 października w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Wszyscy w tym dniu przyszli ubrani na pomarańczowo. Dzieci odkrywały i poznawały na różne sposoby walory warzyw z rodziny dyniowatych, wraz ze swoją paniom wydrążały nasiona z dyń, ozdabiały dynie, ale także przetwarzały – zrobiły pyszny kompot. Na koniec dnia wykonały wspólną pracę plastyczną . „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

21
Paź

"Na straganie".

"Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy" - każdy dorosły jak również małe dziecko zna wiersz Jana Brzechwy oraz wartości jakie z niego płyną. Warzywa i owoce to nieodzowny element zdrowej diety każdego człowieka. Aby przybliżyć tematykę witamin zwartych w warzywach, dzieci z klasy 2 pod kierunkiem Pani Barbary Poznańskiej zaprezentowały inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Na straganie". Przedstawienie odbyło się 21 października, dzieci zaprosiły na występ kolegów i koleżanki z przedszkola. Dzieci z klasy 2 wraz ze swoją Panią przygotowały przedstawienie, które udało się niemal idealnie. Aktorzy z roześmianymi buziami ukłonili się, po czym otrzymali gromkie brawa od publiczności.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

18
Paź

Pasowanie na przedszkolaka.

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 18 października. Od samego rana trwały przygotowania, a w świetlicy szkolnej gromadzili się goście. Dzieci zaprezentowały przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Ewę Piotrowicz. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

15
Paź

Wycieczka do lasu.

15 października maluchy wybrały się na spacer do lasu. Każde dziecko starało się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Podczas wędrówki przedszkolaki przypomniały sobie wiadomości na temat ochrony przyrody, o zakazanie zostawiania śmieci w lesie, rozpalanie ogniska, płoszenia zwierząt oraz hałasowania. Spacer był dobrą okazją do rozbudzania zainteresowań otaczającą przyrodą oraz kształtowania postaw proekologicznych u małych dzieci.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

07
Paź

Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim.

07 października przedszkole odwiedził Strażnik Miejski. Celem spotkania było omówienie w jaki sposób zachowywać się w kontakcie z osobą obcą. Pan Strażnik apelował o przestrzeganie zakazu oddalania się z osobą nieznajomą, wsiadania do samochodu, brania od niej jakichkolwiek rzeczy oraz przekazywania jej danych osobowych. Przedszkolaki miały również możliwość nauczenia się ostrożnego zachowania wobec psa oraz odpowiedniej reakcji w przypadku jego ataku.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

03
Paź

Spotkanie z Panem Pyrkiem.

Dnia 03.10.2019 r. dzieci z przedszkola spotkały się z Pyrkiem - maskotką Wielkopolskiej Policji. Tematem spotkania była pogadanka na temat „Bezpieczeństwa na drodze” oraz przypomnienie ważnych numerów telefonów alarmowych. Dzieci miały okazję do zaprezentowania jak należy zachować się na przejściu dla pieszych. Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas!
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

30
Wrz

Dzień Chłopca.

30 września 2019 roku w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka, tego dnia dziewczynki głośno zaśpiewały sto lat dla swoich kolegów z grupy, złożyły życzenia, uściskały oraz wręczyły drobne upominki. Uśmiech zagościł u wszystkich przedszkolaków. Cały dzień upłynął dzieciom na tańcach, śpiewie i zabawach.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

23
Wrz

Pierwszy Dzień Jesieni.

23 września 2019 roku odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste powitanie Jesieni. Nowa pora roku przyniosła słoneczny i ciepły dzień, co zapowiada, że czeka nas złota polska jesień. Wiersze, piosenki i tańce wprowadziły nas w jesienny nastrój. W tytułowej roli Pani Jesieni wystąpiła nauczycielka Monika Piotrowska, która razem z dziećmi śpiewała, tańczyła, przyniosła kosz pełen darów jesieni.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

20
Wrz

Dzień Przedszkolaka.

W tym dniu na 3,4 – latki z Przedszkola w Daleszynie czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, malowanie twarzy, konkurencje sportowe, ozdabianie balonów, zabawy z chustą animacyjną, quizy oraz dyskoteka przy ulubionych przebojach dziecięcych. Już od samego rana panowała wesoła atmosfera. Na koniec dnia dzieci śpiewały sto lat oraz zajadały się pysznym tortem.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

7
Cze

Festyn rodzinny.

07 czerwca w piękny popołudniowy dzień w Krainie Orła Białego w Starym Gostyniu odbył się festyn rodzinny połączony z Dniem Mamy i Taty. Na początku dzieci wystąpiły dla swoich Rodziców oraz wręczyły upominki. Po występach dzieci wraz ze swoimi rodzicami oraz bliskimi wzięły udział we wspólnej zabawie między innymi odbyły się zawody sportowe oraz wspólne tańce z rodzicami. Podczas festynu mogliśmy zajadać się pysznymi domowymi wypiekami oraz kiełbaskami z grilla. Festyn rodzinny można uznać za bardzo udany. Wszyscy opuszczający nasz festyn byli zadowoleni i serdecznie dziękowali za mile spędzone popołudnie.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

27
Maj

Wioska indiańska.

27 maja dzieci z przedszkola odbyły wspaniałą i pełną przygód wycieczkę autokarową do Wioski Indiańskiej w Józefowie. Wyjazd udał nam się znakomicie, mieliśmy piękną słoneczną pogodę i bardzo dobre humory. Na miejscu czekało na nas dużo atrakcji m.in.: dzieci pokonały Indiański tor przygody, zatańczyły Indiański taniec, rozmawiały z Szeryfem, miały możliwość przejażdżki dyliżansem oraz bawiły się na dmuchanych zamkach. Bardzo zadowoleni, musieliśmy pożegnać to wyjątkowe miejsce i wracać do przedszkola.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

10
Maj

Spotkanie z ratownikiem.

10 maja w naszym przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego Pana Michała Zarembę. Na początku Pan Michał pokazał dzieciom karetkę pogotowia oraz jej wyposażenie następnie dzieci wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy oraz mogły samodzielnie poćwiczyć na fantomie. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można pomóc poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Na koniec podziękowaliśmy Panu Michałowi za wizytę oraz zaprosiliśmy do wspólnego zdjęcia. Serdeczne podziękowania dla firmy NAKON – MED za ciekawe przekazanie wiedzy dotyczącej pracy ratownika.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

07
Maj

Dzień Bibliotekarza.

Z okazji dnia Bibliotekarza dzieci z przedszkola wybrały się na odwiedziny do biblioteki. Wizyta była bardzo ciekawa, tym bardziej, że dla niektórych malców pierwsza w ich życiu. Dzieci dowiedziały się dużo o pracy bibliotekarza, zwiedziły pomieszczenie biblioteki oraz mogły wypożyczyć książkę z ulubioną bajeczką do domu. Serdecznie dziękujemy Pani Lidii Jakubiak za ciekawą wizytę.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

03
Kwie

Wycieczkę do piekarni.

3 kwietnia dzieci z przedszkola udały się na wycieczkę do piekarni „Marszałek” w Gostyniu. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka, obserwowały pracę urządzeń służących do produkcji pieczywa i ciast, oraz obserwowały pracę cukierników. Największą radość sprawiła dzieciom degustacja pysznych ciastek a w prezencie dostały smaczne drożdżówki oraz soczki. Dziękujemy pracownikom piekarni za możliwość zwiedzania piekarni, poznanie pracy piekarza i cukiernika oraz zapoznanie z tajnikami wypieku pieczywa.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

01
Kwie

Prima Aprilis.

Pierwszy dzień kwietnia to Prima Aprilis, czyli dzień pełen żartów, śmiechu oraz świetnej zabawy. Nastrój ten udzielił się również przedszkolakom. W tym dniu ubiór dzieci był niecodzienny, kolorowy, „inny”. Dzieci poznały krótką historię związaną z obchodami tego dnia i wiedziały że jest to znakomita okazja do sprawiania drobnych psikusów, mina dzieci była bezcenna, gdy zamiast cukierków dostały zawiniętą w papierki pyszną marchewkę.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

25
Marz

Wycieczka do Teatru.

25 marca odbyła się wycieczka do Teatru Animacji „Zamek” w Poznaniu na spektakl pt. „Bajka o szczęściu”. Poprzez wycieczkę dzieci miały okazję rozwinąć wiedzę o teatrze oraz poznać specyfikę pracy aktorskiej. Sztuka wywarła na dzieciach ogromne wrażenie. Wycieczka do teatru była naprawdę bardzo udana i dostarczyła wielu przeżyć i będzie niezapomnianym i pozytywnym doświadczeniem dla wszystkich.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

21
Marz

Dzień Wiosny.

W pierwszy dzień Wiosny dzieci przybyły do przedszkola w radosnych nastrojach, a w ubraniach przeważał kolor zielony i żółty. Piękne i kolorowe stroje, miały zaakcentować nową porę roku. Wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami wykonały Marzanny, a w szkolnym holu odbył się teatrzyk „Zaplątani w sieci”. Następnie dzieci wybrały się na przemarsz gdzie wierszem i piosenką powitały nową porę roku. Głośnymi okrzykami przywoływały upragnioną wiosnę, a wykonane marzanny polewały wodą.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

15
Marz

Dzień cukierka.

Z okazji dnia cukiernika 3 i 4 latki rozmawiały o tym, na czym polega praca cukiernika. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z tematem zajęć, wykonały pracę plastyczną oraz wraz z wychowawczynią upiekły pyszny placek z jabłkami, który zjadły z wielkim smakiem.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

08
Marz

Dzień kobiet.

8 marca w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy odśpiewali dziewczynkom "sto lat", złożyli życzenia oraz wręczyli drobne upominki. Cały dzień upłynął wszystkim w atmosferze radości, wzajemnego okazywania przyjaźni i szacunku.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

07
Marz

Spotkanie z instruktorem karate.

7 marca odwiedził przedszkolaków Pan Mieczysław Polewski - instruktor karate. Spotkanie rozpoczęło się krótkim opowiadaniem na temat historii karate, następnie dzieci wzięły udział w rozgrzewce przygotowującej ich do poznania podstawowych ruchów karate. Dzieci były ogromnie zainteresowane i z podziwem patrzyły na Pana Mieczysława. Zmęczone, ale szczęśliwe podziękowały za wspaniały występ.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

28
Lut

Tłusty czwartek.

W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 28 lutego . Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Oczywiście nie odbyło się bez ich degustacji w oddziale przedszkolnym. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów. Na zakończenie dnia dzieci wykonały własne pączki z gazety.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

18
Lut

"Święto kota".

18 lutego dzieci z przedszkola obchodziły nietypowe święto "Święto kota". W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, wysłuchały opowiadania o chorym kotku, a później nauczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe zabawy oraz wykonanie kociej pracy plastycznej.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

14
Lut

Walentynki.

14 lutego przedszkolaki świętowały walentynki. Dzieci zapoznały się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych. Wręczyły sobie walentynki wcześniej przygotowane w domu oraz wyklejały serduszka.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

14
Luty

Dzień Babci i Dziadka.

W naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, zaprezentowały tańce oraz inscenizację. Złożyły życzenia i wręczyły podarunki oraz zaśpiewały swoim Babciom i Dziadkom gromkie "Sto lat". Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

08
Luty

Dzień Pizzy.

8 lutego 3 i 4 latki świętowały dzień pizzy. Dzieci dowiedziały się z jakiego kraju pochodzi to danie, poznały historię tego przysmaku oraz poznały hymn, flagę i godło Włoch. Dzieci wykonały pracę plastyczną a na zakończenie dnia dzieci z wielkim apetytem próbowały pysznej pizzy.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

11
Sty

Balik Karnawałowy.

11 stycznia 2019 roku w przedszkolu odbył się Balik Karnawałowy. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań by wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce - przy rytmach wesołej muzyki, były one przelatane zabawami oraz konkursami.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

12
Gru

Wycieczka do Kościana.

12 grudnia dzieci z przedszkola uczestniczyły w wycieczce autokarowej do parku rozrywki "Nenufar" w Kościanie. Podczas wycieczki dzieci ozdabiały pierniki, spotkały się ze świętym mikołajem, przypomniały sobie o tradycjach Bożonarodzeniowych.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

04
Gru

Konkurs kolęd i pastorałek.

04 grudnia w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutniku" odbył się konkurs kolęd i pastorałek organizowany przez młodzieżową radę miejską. Nasze przedszkole reprezentowały dwa zespoły. W tym konkursie, każdy był wygranym i każdy otrzymał nagrodę. Zabawa była świetna w między czasie aniołki rozdawały dzieciom cukierki, a bałwan Olaf dotrzymywał im towarzystwa.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

05
Lis

Odwiedziny Pana Policjanta.

Dnia 05 listopada 2018 roku nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz przypomniał numery alarmowe. Przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja radiowozu.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

31
Paz

Wesołe Halloween.

31 października dzieci poznały zwyczaj obchodzenia Halloween, który widoczny jest głównie w kulturze amerykańskiej. Na zajęciach rozmawiały o tym święcie, chętnie uczestniczyły w zabawach, tańczyły, malowały dynie i śpiewały piosenki. Zajęcia kulturowe miały na celu przybliżenie dzieciom zwyczajów panujących w innych krajach, integrację poprzez udział w zabawach tematycznych oraz spędzenie czasu w pozytywnej, wesołej atmosferze.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

29
Paz

Wizyta w schronisku.

29.10.2018r. dzieci pojechały do schroniska dla zwierząt w Dalabuszkach. Powodem wizyty było przekazanie zebranych darów, które dzieci systematycznie przynosiły do naszej szkoły.Dzięki wszystkim uczniom udało nam się zebrać wiele potrzebnych rzeczy dla zwierząt i schroniska.Mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka akcja i będziemy mogli co rok wspomagać zwierzęta w miarę naszych możliwości. Akcja ta doszła do skutku dzięki wrażliwości dzieci i ich rodziców, dlatego wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!!
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

26
Paz

"Cała Szkoła Czyta Dzieciom".

26 października 2018 roku Pani Zofia Dańczak rozpoczęła akcję "Cała Szkoła Czyta Dzieciom", której celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Jest to cykl cotygodniowych spotkań z zaproszonymi gośćmi.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

18
Paz

"Księżniczka na ziarnku grochu".

Dnia 18 października 2018 roku dzieci z przedszkola uczestniczyły w wycieczce do "Hutnika". Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu "Księżniczka na ziarnku grochu" w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci, uczenie się kultury odbioru sztuki.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

09
Paz

Wizyta w gospodarstwie.

Dzięki uprzejmości Państwa Dzierżgowskich, nasze przedszkolaki odwiedziły gospodarstwo wiejskie. Zgodnie z realizowaną tematyką zajęć, dzieci mogły zobaczyć bezpośrednio zwierzęta hodowane na wsi. Oprócz zwierząt wszyscy mogli zobaczyć urządzenia rolnicze, które wzbudziły zainteresowanie głównie u chłopców.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

28
Wrz

"Święto Chłopców".

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców które obchodzimy 30 września. W tym dniu dziewczynki 3-4 latki wręczyły chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki,złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

28
Wrz

Święto Niepodległości.

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas - Polaków dzień. Dzieci wykonały kokardy w barwach ojczystych oraz flagi. Wspólnie z uczniami szkoły uczestniczyliśmy w biegu poświęconym naszemu patronowi Januszowi Kusocińskiemu.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

24
Wrz

"Pani Jesień".

W poniedziałek 24 września grupę 3-4 latków odwiedziła Pani Jesień, która w swoim koszyku przyniosła wiele jesiennych darów. Przeprowadzała z dziećmi quiz wiedzy na temat tej pory roku i z zadowoleniem stwierdziła, że dzieci posiadają bardzo dużo mądrych i ciekawych wiadomości. Na zakończenie zajęć wszyscy udaliśmy się na spacer do lasu.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

17
Maj

"Zmartwienie Karolka".

„Zmartwienie Karolka” to tytuł przedstawienia, które przygotowały dzieci z oddziałów przedszkolnych dla starszych kolegów z klasy III A. Scenka, w której wystąpili najmłodsi była podsumowaniem programu antytytoniowego pt. „Czyste powietrze wokół nas” i miała na celu uświadomienie uczniom szkoły podstawowej, jak szkodliwe jest palenie papierosów oraz przebywanie w zadymionych pomieszczeniach. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili historię Karolka i podawali własne propozycje rozwiązania jego problemu. Na zakończenie nagrodzili wszystkich występujących gromkimi brawami.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

11
Maj

Spotkanie z bibliotekarzem.

„Jak zachęcić najmłodszych do czytania książek w czasach wszechobecnych komputerów?” – odpowiedź na to pytanie zna Pani Lidia Jakubiak, pracująca w szkolnej bibliotece, która odwiedziła przedszkolaków 11 maja 2018 roku. Wizyta Pani bibliotekarki miała na celu podsumowanie, prowadzonych w starszej grupie zajęć dydaktycznych pt. „Jak powstaje książka?”. Podczas zajęć z Panią Lidią dzieci dowiedziały się o Święcie Bibliotek oraz wysłuchały baśni pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Starsze przedszkolaki korzystając z zaproszenia jeszcze tego samego dnia udały się do biblioteki szkolnej i wypożyczyły kolorowe książeczki z niecodziennym przekazem dla rodziców. Dzieci postanowiły podziękować Pani bibliotekarce za ciekawe zajęcia i podarowały samodzielnie wykonaną książkę z pięknymi ilustracjami.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

10
Maj

Drużyna segregolandii.

10 maja 2018 roku do przedszkolaków przybyła Pani pracująca w Komunalnym Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego, po to, aby wytłumaczyć dzieciom, na czym polega segregacja śmieci. Najmłodsi z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach praktycznych, podczas których poznały „Drużynę Segregolandii” i jej bohaterów: Papa Piera, dzielne Szkłaki oraz nieustraszoną Petunię. W trakcie trwania warsztatów dzieci posegregowały zgromadzone odpady oraz dowiedziały się na czym polega recykling. Na zakończenie wszyscy uczestniczy zostali nagrodzeni eko upominkami oraz zrobili pamiątkowe zdjęcia.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

26
Kwi

Spotkanie za strażakami.

26 kwietnia do przedszkola w Daleszynie przybyli wyjątkowi goście, a mianowicie strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosowie, którzy opowiedzieli o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Przedszkolaki przekonały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy.Druga część spotkania związana była z instruktażem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przypomnieniem numerów alarmowych. Składamy serdeczne podziękowania strażakom, którzy umożliwili najmłodszym poznanie zawodu strażaka z bliska.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

20
Kwi

Ekologia

20 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w specjalnych zajęciach dydaktycznych, poświęconych ekologii. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny pt. „W zgodzie z naturą”, dzięki któremu dowiedziały się, w jaki sposób oszczędzać energię i wodę, a także nauczyły się segregować śmieci. Pomysłowość i kreatywność najmłodszych ujawniła się podczas tworzenia zabawki z odpadów. Podczas pobytu na placu przedszkolnym wszystkie dzieci próbowały swoich sił w rozgrywkach sportowych, w których sprzęt sportowy został zamieniony na plastikowe butelki, gazety oraz inne „recyklingowe skarby”.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

13
Kwi

Zdrowe śniadanie

W celu propagowania zdrowego stylu życia poprzez uświadamianie dzieciom wartości prawidłowego odżywiania ustalono wraz z rodzicami przedszkolaków, że piątek będzie Dniem Zdrowego Śniadania. W tym dniu w dziecięcej śniadaniówce nie ma żadnych słodyczy, słodkie łakocie zastępowane są pysznymi owocami. Ponadto w piątek 13 kwietnia wszystkie przedszkolaki kroiły własnoręcznie zasadzony szczypiorek i przygotowywały dla siebie smaczne zdrowe kanapki, na których znalazły się: twarożek ze szczypiorkiem, pomidor, rzodkiewka. Dzieciom bardzo podobało się samodzielne przygotowywanie śniadania i z apetytem zjadły wszystkie warzywa i owoce.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

28
Mar

"Zajączek" w przedszkolu.

„Czy przyjdzie dziś Zajączek?”- takie pytanie zadawały dzieci z grupy 3 i 4 – latków oraz 5 i 6 – latków, które przyszły do przedszkola w środę – 28 marca. Ciekawość dzieci rosła z każdą godziną pobytu w przedszkolu, zwłaszcza, że rano zauważyły zniknięcie pięknie wystrojonych koszyczków. Podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat zwyczajów wielkanocnych i wykonywały ozdoby świąteczne, aż w końcu wybrały się na plac zabaw, aby poszukać upominków od Zajączka. Radości nie było końca, kiedy okazało się, że „Wielkanocny Gość” zostawił koszyki, wypełnione po brzegi słodkimi niespodziankami.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

22
Mar

Witamy wiosnę !

Pierwszy dzień wiosny przedszkolaki przywitały bardzo uroczyście. W tym dniu dzieci przybyły wystrojone w kolorowe ubrania, ponieważ obowiązywały wiosenne barwy, przede wszystkim kolor żółty i zielony. Do witania wiosny podeszliśmy w praktyczny sposób, 5 i 6 - latki zasadziły kolorowe bratki, a młodsze przedszkolaki w doniczkach cebulki oraz rzeżuchę. W trakcie tygodnia powstawały piękne wiosenne prace dzięki którym, nasze przedszkole stało się bardzo kolorowe i wiosenne. Na koniec dnia każdy wykonał kukłę Marzanny, by przegonić złą zimę. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Suknia Pani Wiosny” i cały dzień spędziliśmy tańcząc i śpiewając piosenki o wiośnie.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

20
Mar

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej.

20 marca odwiedził przedszkolaków sympatyczny zając Pampuś, który opowiedział dzieciom o Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej. Zajączek wyjaśnił wszystkim, jak ważne jest mycie zębów i pokazał, w jaki sposób prawidłowo należy je czyścić. Dzieci podzieliły się z Pampusiem swoją wiedzą na temat sposobów dbania o zęby, aby były zdrowe. Wszystkie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt. „Myję zęby…”, następnie wykonały piękne prace plastyczne i stworzyły plakat, który zawisł w holu szkoły, aby przypominać wszystkim o tym ważnym dniu.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

19
Mar

Wycieczka do kina

19 marca przedszkolaki z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę autokarową do kina „Pod Kopułą” w Gostyniu, w którym dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt. „Miś Bamse i córka wiedźmy”. Sympatyczna opowiastka o przyjaźni ponad podziałami i przypomnienie, że to, co najcenniejsze, nie musi świecić się złotym blaskiem bardzo spodobała się wszystkim małym widzom. Po zakończonej projekcji Pan Piotr Balczyński - kinooperator, pokazał dzieciom, na czym polega jego praca, opowiedział najmłodszym jak wyglądały projektory dawniej i współcześnie oraz przedstawił historię kina „w pigułce”. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].