29
Lis

"Mali recytatorzy".

29 listopada 2018 r. w naszej Szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod patronatem Burmistrza Gostynia przygotowany przez p. Ewę Puślednik i p. Barbarę Poznańską, na który przybyli uczniowie klas I – III z ośmiu szkół podstawowych z naszej gminy. Naszą Szkołę w tym roku reprezentowali: Michał Nowak z kl. I, Hanna Wytwer z kl. II i Jadwiga Stróżyńska z kl. III, którzy wygrali eliminacje szkolne.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

27
Lis

"Życie to nie bajka".

Uczniowie naszej szkoły 27 listopada uczestniczyli w Gminnym przeglądzie przedstawień profilaktycznych pt. "Życie to nie bajka". Przygotowali konferencję prasową, podczas której w ciekawy sposób zaprezentowali trudne informacje. Na uwagę zasługuje fakt, że młodzi aktorzy podjęli ważne kwestie dotyczące narkotyków, dopalaczy i samobójstw. Konwencja studia telewizyjnego pozwoliła na ciekawe przebrania i świetną grę aktorską. W nagrodę uczniowie naszej szkoły otrzymali zestaw gier planszowych. Na pewno przydadzą się podczas odpoczynku na świetlicy.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

26
Lis

Zawody sportowe.

26 listopada 2018r. uczniowie klas I i II, w składzie: Franciszek Mańczak, Szymon Jakubiak, Michał Nowak, Lena Ciążyńska, Iga Prałat, Hanna Wytwer, Tatiana Wajn, Aleksandra Wujek, Ksawier Węglarz oraz Kamil Kiński, reprezentowali szkołę na Międzyszkolnych Zawodach Sportowych pod hasłem „Złość schowaj do kieszeni”. Nasza zdolna dziesiątka konkurowała z reprezentacjami ośmiu innych szkół z gminy Gostyń. W trakcie zawodów uczestnicy brali udział w wyścigu rzędów i przeciąganiu liny. Drużyna z naszej szkoły zajęła w rezultacie V miejsce i wywalczyła pamiątkowy dyplom, medale oraz sprzęt sportowy. Gratulacje!
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

23
Lis

Zajęcia z j.angielskiego.

Dzieci z oddziału przedszkolnego 5 i 6 – latków oraz uczniowie z klas I – III byli uczestnikami cyklu zajęć, opracowanych w ramach innowacji pedagogicznej, polegającej na wykorzystaniu programu stymulacji polisensorycznej według pór roku do nauki języka angielskiego. Zgodnie z założeniami programu stymulacji polisensorycznej do każdej pory roku przypisane są określone elementy: zapach, żywioł, kolor, dźwięk i smak. Zajęcia przeprowadzone w dniach od 19 do 23 listopada były tematycznie związane z jesienią. Na początku zajęć została stworzona odpowiednia atmosfera, sprzyjająca uczeniu się: zasłonięte okna, płonąca świeca oraz gałązki pachnącej lawendy i dźwięk dzwonów rurowych sprawiły, że uczniowie poczuli klimat jesiennych dni. Kolejnym punktem zajęć była nauka słownictwa związanego ze skarbami jesieni oraz wysłuchanie piosenki pt. „How many leaves?”.Na zakończenie uczniowie wysłuchali bajki o „Złotowłosej i trzech niedźwiadkach”, oczywiście w wersji angielskiej. Kolejne zajęcia już wkrótce.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

09
Lis

100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

9 listopada 2018r. w Naszej Szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Rozpoczęliśmy o godz. 11.11 uroczystym odśpiewaniem  hymnu państwowego. Następnie odbyło się przedstawienie w formie „czarnego teatru” wykonane przez uczniów kółka teatralnego  oraz uczennice klasy VIII. Ta forma przedstawienia wyjątkowo trafiła do dzieci, które z wielkim zainteresowaniem wpatrywały się w krótkie sceny z czasów zaborów- poprzez symboliczne uwięzienie orła, dramat związany z niewolą, nieustanne walki Polaków, rozstania, śmierć bliskich. Następnie radość z wolności,, ukazanie piękna naszej Ojczyzny oraz tej najbliższej „małej Ojczyzny”-gdzie dzieci w symbolicznych obrazach  mogły rozpoznać swoje miejscowości. 11 listopada 2018r., w 100-ną rocznicę Odzyskania Niepodległości, spektakl został wystawiony dla lokalnej społeczności , w Świetlicy wiejskiej w Daleszynie.
Podczas uroczystości szkolnych ogłoszone zostały wyniki konkursu na najładniejszą gazetkę klasową z okazji 11 listopada: I miejsce- klasa I i III , II miejsce- klasa VIII, III miejsce -klasa II.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

25
Paz

,,Nie truj swoich bliskich”.

Dnia 25 października 2018 roku odbył się, w Bibliotece Publicznej w Gostyniu, gminny konkurs ekologiczny pod nazwą ,, Nie truj swoich bliskich”. Organizatorem konkursu była Straż Miejska w Gostyniu. Naszą szkołę reprezentowali: w kat. klas 5-6 :Iga Jarecka , Jagoda Podkowska, Filip Kuźniak, w kat. klas 7-8 :Ewa Stróżyńska, Piotr Rejek , Tobiasz Kuczyński.Sukcesem konkurs zakończył się dla trójki naszych reprezentantów: Jagoda Podkowska – zajęła II miejsce w kat. klas 5-6, Iga Jarecka – III miejsce w kat. klas 5-6, Piotr Rejek – III miejsce w kat. klas 7-8. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

01
Paz

Rozgrywki piłkarskie w Kunowie.

Dnia 01.10. w Szkole Podstawowej im. Edmunda Bojanowskiego w Kunowie odbyły się towarzyskie rozgrywki piłkarskie szkół wiejskich. Zawody organizowane były z okazji Dnia Chłopaka. Celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia poprzez sport, kształtowanie właściwej postawy uczniów jako zawodników i kibiców, ale przede wszystkim integracja uczniów z innych placówek wiejskich poprzez świetną zabawę na nowym, wielofunkcyjnym boisku sportowym. Do rywalizacji zaproszone zostały reprezentacje szkół z Daleszyna, Siemowa, Sikorzyna, Goli oraz gospodarze imprezy - uczniowie z Kunowa. Rozgrywki prowadzone były w dwóch kategoriach: klas I-III oraz IV-VIII. Nasza szkoła wystawiła drużynę tylko w starszej kategorii. Wyniki jakie uzyskiwały drużyny nie miały większego znaczenia, gdyż turniej ten miał charakter czysto towarzyski. Wszyscy byli zwycięzcami, ponieważ reprezentacje szkół po ukończonym turnieju otrzymały te same nagrody z rąk Dyrektora Szkoły Pana Artura Kasprzaka – piłki oraz pamiątkowe dyplomy. W trakcie rozgrywek uczniowie – zawodnicy mogli częstować się domowymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców uczniów z Kunowa. Naszą szkołę w rozgrywkach reprezentowali: Wiktor Tyrzyk, Piotr Rejek, Kamil Krawiec, Michał Jarecki, Mateusz Stróżyński, Nikodem Olejnik, Kacper Maćkowiak .

29
Wrz

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Dnia 29.09. 2018 w kl. I - III Szkoły Podst. im. J. Kusocińskiego w Daleszynie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Zainaugurowaliśmy akcję pt. "Słodziaki na start". Tego dnia zapoznaliśmy 44 ucz. z bohaterami książki pt. "Gang Słodziaków" R. Piątkowskiej. Przeczytany został I roz. książki pt. "Jeż Jerzyk". W dalszej części dzieci odpowiadały na pytania zadawane do tekstu. Odgrywały scenki, w których wcielały się w postacie. Następnie odbyła się pogadanka poruszająca problemy wychowawcze wynikające z realizacji programu profilaktycznego Szkoły pod nazwą "Prawdziwy Przyjaciel to ...". Posłużyliśmy się również książką Marii Rossa - Guerrini pt. "Dekalog przyjaźni". Następnie uczestnicy przystąpili do zabaw ruchowych: "Chodzi lisek koło drogi", "Wiewiórki do dziupli". Za pomocą dotyku rozpoznawały bohaterów książki "Gang Słodziaków", biorąc do rąk maskotki. Na koniec ucz. kl. II wykonywali różnymi technikami maski bohaterów, które posłużyły do tworzenia komiksu.

28
Wrz

„Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego”.

Dnia 28 września, w Naszej Szkole odbył się kolejny „Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego”. Tradycyjnie gościli w Daleszynie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku. W tym roku bieg miał charakter symboliczny: ku czci Patrona Szkół oraz z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Po ukończonych biegach zawodnicy otrzymali flagi upoważniające ich do wzięcia udziału w losowaniu nagród. Kolejnym i ostatnim punktem spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców Naszej Szkoły. Wszystkim uczniom, przybyłym gościom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz Dyrekcji dziękujemy.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

26
Wrz

Europejski Dzień Języków.

26 września 2018r. uczniowie naszej szkoły uczcili Europejski Dzień Języków. Barwne stoiska, promujące państwa europejskie ozdobiły hol szkoły. W czasie wystawy oglądający mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat kultury takich państw jak: Polska, Szkocja, Anglia, Rosja, Dania, Czechy, Hiszpania, Włochy, Francja. Na bogato zastawionych stołach nie brakowało potraw charakterystycznych dla tych państw. Zorganizowanie tegorocznego Dnia Języków wymagało dużego zaangażowania ze strony uczniów, nauczycieli i rodziców, dlatego wszystkim bardzo dziękujemy.

21
Wrz

Wycieczka do Kotliny Kłockiej.

W dniach 20, 21 września 2018r. uczniowie kl.Vb z wychowawcą L.Jakubiak i rodzicami uczestniczyli w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Zwiedzali :Twierdzę Kłodzką, Kaplicę Czaszek, Błędne Skały i Jaskinię Niedźwiedzia . Podczas wieczornego spaceru zwiedzili również Park Zdrojowy w Kudowie Zdroju . Na atrakcyjność wycieczki ,wpłynęła również słoneczna pogoda, dzięki której wycieczkowicze mogli uchwycić piękno tych miejsc w całej okazałości.

15
Wrz

Turniej w piłce nożnej.

Dnia 15 września reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego wzięła udział w Turnieju wsi w piłce nożnej, organizowanym przez Sołtysa wsi Gola. Rozegrano mecze systemem „ grupowym ”. Ostatecznie uczniowie Szkoły Podstawowej w Daleszynie uplasowali się na 2 miejscu, tym samym ustępując drużynie gospodarzy.

12
Wrz

Kreatywność i zainteresowania.

Pierwsze zajęcia rozwijające kreatywność i zainteresowania uczniów.

03
Wrz

Rozpoczęcie roku szkolnego.

3 września 2018 r. 164 uczniów klas I – VIII rozpoczęło naukę w murach naszej szkoły. W dwóch oddziałach przedszkolnych 3-4 i 5-6 -latków będzie w tym roku 46 dzieci. Dzień rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 był szczególnie ważny dla 17 pierwszoklasistów, którzy po złożonym ślubowaniu i uroczystym pasowaniu przez Panią Dyrektor Ewę Piotrowicz, stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

20
Cze

Wycieczka do Firmy Kaczmarek.

Dwudziestu uczniów z najstarszych klas wybrało się wraz z opiekunami – Kariną Tomaszewską i Katarzyną Bręczewską-Wytwer - 20 czerwca na wycieczkę do Firmy Kaczmarek w Malewie. Dzięki zaproszeniu i gościnności właścicieli zwiedzający mogli obejrzeć jak funkcjonuje firma i jak wygląda praca w niej. Pracownik, który oprowadzał uczniów opowiedział o historii zakładu i jego działaniu w bardzo przystępny sposób i z chęcią odpowiadał na pytania. Uczniowie byli zaskoczeni rozmiarem firmy oraz miłym przyjęciem przez właścicieli – panów: Andrzeja Kazimierza, Krzysztofa i Jarosława Kaczmarek, dawnych absolwentów Szkoły Podstawowej w Daleszynie, którzy osobiście przyszli przywitać się z wycieczką i pozować do wspólnego zdjęcia. Dla każdego przygotowano także mały poczęstunek i pamiątkowe gadżety.

12
Cze

Spotkanie z absolwentem.

12 czerwca 2018r. naszą szkołę odwiedził absolwent z roku 1980r. pan Dariusz Wujek.

08
Cze

"Bezpiecznie to wiedzieć i znać".

W piątek, 8 czerwca uczniowie klasy 2 wraz z wychowawczynią, p. Ewą Puślednik, wyjechali do Poznania, aby wziąć udział w Gali Finałowej konkursu pod hasłem "Bezpiecznie to wiedzieć i znać". W konkursie na SPOT reklamowy związany z tematem bezpieczeństwa ,uczniowie naszej Szkoły zajęli 2 miejsce na szczeblu wojewódzkim.

29
Maj

„Wszystkie dzieci nasze są”.

Dnia 29 maja 2018r odbył się w naszej szkole „Piknik naukowy pt. „Wszystkie dzieci nasze są”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Przedsięwzięcie to, bazując na naturalnej, dziecięcej ciekawości świata, przybliżyło możliwość samodzielnego wyboru tego, co naprawdę ich interesuje .To właśnie od nich zależało czy spędzili czas przy stoisku przyrodniczym badając okazy biologiczne, czy przy stoisku opowiadań ćwicząc wyobraźnię poprzez opowieści, czy może przy stoisku budownictwa. Można również było sprawdzić się matematycznie, muzycznie, plastycznie i ruchowo. W przyszłym roku szkolnym planujemy powtórzenie i rozszerzenie działań. W dalszym ciągu wzmacniamy zindywidualizowane podejście do każdego ucznia, odkrywamy tkwiący w nim potencjał, dostosowujemy formy i metody pracy do jego możliwości i zainteresowań. U uczniów kształtujemy poczucie własnej wartości.

24
Maj

"Jaś i Małgosia na mecie".

24 maja uczniowie klasy 5. wraz z wychowawczynią zakończyli prace nad programem profilaktycznym "Program Domowych Detektywów: Jaś i Małgosia na tropie". Na "Wieczór Jasia i Małgosi" zostali zaproszeni rodzice , pani Dyrektor, pani pedagog.Uczniowie przygotowali prace o przyczynach i skutkach picia alkoholu. Były one efektem czterotygodniowej współpracy dziecka z rodzicem. Liderzy poszczególnych zespołów przedstawili prezentacje multimedialne, prace plastyczne, plakaty. Były również zabawy, podczas których świetnie bawili się i rodzice, i dzieci. Na zakończenie wychowawczyni podsumowała spotkanie, wręczyła dyplomy najbardziej zaangażowanym uczniom. "Wieczór Jasia i Małgosi" zakończył się słodkim poczęstunkiem i miłymi słowami Pani Dyrektor, pozytywnie oceniającymi to spotkanie.

30
Kwi

Konstytucja 3 Maja.

Dnia 30 kwietnia 2018r uczniowie kl.IVb pod okiem wychowawcy Lidii Jakubiak przygotowali apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W wierszach ,piosenkach przypomnieli uczniom ,że konstytucja ta była drugą po Konstytucji Stanów Zjednoczonych ustawą zasadniczą regulującą postawy ustroju państwa. Zaakcentowali również ,iż dzień ten jest świętowanym nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych. W tym dniu są zamknięte szkoły i zakłady pracy.

13
Kwi

Powiatowy Konkurs Języka Polskiego.

13 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu  odbył się XVII  Powiatowy Konkurs Języka Polskiego, pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Gostyńskiego oraz Burmistrza Gostynia. Udział w konkursie wzięły trzy uczennice z Daleszyna: Emilia Szczepaniak, Ewa Stróżyńska, Joanna Leśna. W pierwszej części konkursu uczniowie pisali wypracowanie, druga część polegała na rozwiązaniu testu z frazeologii, którego zadania nawiązywały do 100 rocznicy  odzyskania przez Polskę niepodległości. 20 kwietnia, w SP nr 2, odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów. Emilia Szczepaniak, uczennica klasy 6-tej została "MISTRZEM ORTOGRAFII".

06
Mar

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej.

6 marca odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" na szczeblu miasta i gminy Gostyń. Troje uczniów naszej Szkoły zajęło najwyższe miejsca: I Jerzy Stróżyński, II Tobiasz Kuczyński i III Oliwia Krawiec. Do następnego etapu przeszli Jerzy Stróżyński i Tobiasz Kuczyński.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych szczeblach.

26
Lut

Szkolne rekolekcje wielkopostne.

W dniach 26-28 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rekolekcjach szkolnych. W tym roku nauki głosił ks. Kanonik Grzegorz Robaczyk – proboszcz parafii św. Kazimierza w Lesznie. W trakcie spotkań odbyła się również droga krzyżowa przygotowana przez uczniów pod kierunkiem p. Alicji Tyrzyk, w formie „czarnego teatru”.

23
Lut

XXI Mistrzostwa Gminy Gostyń w Halowej Piłce Nożnej

W dniu 23 lutego, w hali sportowej, w Szkole Podstawowej nr 1z Oddziałami Integracyjnymi im. Czarnego Legionu w Gostyniu, odbyły się „XXI Mistrzostwa Gminy Gostyń w Halowej Piłce Nożnej” . Drużyna Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie, po meczach grupowych, zagrała mecz finałowy o I miejsce z zespołem Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Gostyniu. Po zaciętym pojedynku lepsi okazali się nasi piłkarze wygrywając 4:1. Tym samym Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie została Mistrzem Szkół Podstawowych Gminy Gostyń. Skład zespołu: Julia Drożak, Bartosz Szczepaniak, Nikodem Olejnik, Wiktor Tyrzyk, Paweł Nowaczyk, Mateusz Stróżyński, Jakub Leśniak, Michał Jarecki, Kamil Krawiec.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych, sportowych sukcesów.

15
Lut

Projekt „NUDA NIE MA SZANS”.

W czasie ferii zimowych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu NUDA NIE MA SZANS, których głównym celem było zagospodarowanie dzieciom wolnego czasu podczas ferii.
Dzieci z klas I – III uczestniczyły w zajęciach plastycznych, gdzie pod okiem p. B.Poznańskiej wykonywały maski karnawałowe. W tym samym czasie inna grupa uczniów na warsztatach kulinarnych z p. E. Puślednik piekła ciasteczka dla uczestników zabawy karnawałowo-walentynkowej. Po zakończonych zajęciach wszyscy wzięli udział w zabawach i pląsach przy muzyce, prowadzonych przez p. J.Ganas i D. Jakubiak.
Uczniowie klas IV – VII pod okiem p. K. Tomaszewskie i p. M. Ciemniak spędzili aktywnie czas na zajęciach ruchowo – motorycznych w hali ARENA w Lesznie, a następnie obejrzeli seans filmowy w kinie.

02
Lut

Pogadanki o bezpiecznych feriach.

2 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pogadankach w ramach programu „Bezpieczne ferie 2018” prowadzonych przez Strażnika Miejskiego, p. Natalię Chudą.

02
Lut

Przedstawienie profilaktyczne.

W piątek 2-go lutego w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny pt. "Magiczny kapelusz". W spektaklu zostały poruszone problemy związane z pogonią za nowościami technologicznymi oraz potrzebą posiadania coraz nowszych i coraz lepszych rzeczy, a także nadmiernym przejmowaniem się wyglądem zewnętrznym, zaniedbując tym samym psychologiczną sferę swojego życia. Aktorzy pokazali uczniom jak istotną rolę odgrywa tolerancja, poszanowanie innych, niezależnie od ich poglądów.

16
Sty

Warsztaty dla uczniów i rodziców naszej Szkoły

W miesiącu styczniu uczniowie i rodzice naszej Szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju warsztatach prowadzonych przez pracowników Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Gostyniu.
17 stycznia uczniowie klas: IVb, V i VI wzięli udział w warsztatach pod hasłem „KOMUNIKACJA” prowadzonych przez p. M. Bojańską.
29 stycznia i 1 lutego – warsztaty dla klas I, II, III a, III b „Zgrana klasa” poprowadziła p. Walczak.
16 stycznia rodzice dzieci 3,4-letnich uczestniczyli w zajęciach z p. Łagódką na temat „Znaczenie zabawy w rozwoju małego dziecka”.
1 lutego odbyło się spotkanie z rodzicami klas I-VI z p. I. Migdalską-Roszak na temat „Karać czy nagradzać”.

15
Sty

Świętujemy rocznicę urodzin Patrona.

15 stycznia 1907 r. 111 lat temu urodził się Patron Szkoły Podstawowej w Daleszynie - Janusz Kusociński. Z tej okazji klasa 5. przygotowała uroczysty apel, z pocztem sztandarowym. Odśpiewano hymn państwowy, na zakończenie hymn Szkoły. Uczniowie przedstawili ważne wydarzenia z życia Kusego. Janusz Kusociński to wielki Olimpijczyk, żołnierz- patriota, który oddał życie za Ojczyznę. W kąciku Patrona zapłonął symboliczny znicz,troje uczniów złożyło biało-czerwoną wiązankę. Uczniów przygotowała wychowawczyni, pani Mariola Latosińska.

12
Sty

Szkolny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12 stycznia kolejny raz społeczność naszej Szkoły udowodniła, że potrafi dzielić się z innymi tym, co ma i zagrała na rzecz WOŚP. W licytacji prowadzonej przez członków Samorządu Uczniowskiego pod okiem p. Jolanty Szymanowskiej i p. Katarzyny Bręczewskiej - Wytwer przez cały tydzień trwała licytacja gadżetów ufundowanych przez nauczycieli, pracowników szkoły oraz samych uczniów. Do sztabu WOŚP w Gostyniu na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków przekazaliśmy kwotę –

2 561,79 zł

10
Sty

Warsztaty "Kolorowy Świat"

Świetną współpracą i kreatywnością wykazali się uczniowie klasy 4a podczas warsztatów „Kolorowy Świat”. Zostali oni podzieleni na cztery państwa, po czym musieli stworzyć swój hymn, flagę, godło, potrawę, sport i strój narodowy, przy tworzeniu którego, była największa zabawa. W przygotowanie tychże rzeczy zaangażowali się wszyscy. Utrudnieniem był fakt, że mogli używać tylko jednego koloru – żółtego, zielonego, niebieskiego lub czerwonego. Na koniec uczniowie w strojach narodowych wymienili się częściami kostiumów i w ten sposób stali się kolorowi. Celem zajęć poprowadzonych przez Panią Marzenę Bojańską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej było nauczenie uczniów współpracy, tolerancji oraz integracja.