25
Lut

Robimy TORTY.

Uczniowie klasy III na zajęciach z edukacji technicznej, wcielili się w rolę cukierników. Wykonali piękne torty z opakowań kartonowych, które przyozdobili wg własnych pomysłów. Do dekoracji wykorzystano zarówno kupione ozdóbki, jak i własnoręcznie zrobione. Przydały się też farby, które imitowały polewę do tortu. Torty zostały zaprezentowane w holu szkoły. Niektóre wyglądały jak z cukierni.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

19
Lut

Mistrzostwa Powiatu w warcabach klasycznych.

Dnia 19.02 reprezentacja naszej szkoły składająca się z 4 uczniów wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w warcabach klasycznych, które odbyły się w szkole w Starej Krobi. Prócz naszej szkoły udział wzięły także reprezentacje placówek z : Goli, Sikorzyna, Kunowa, Siemowa, SP 1 w Gostyniu, SP 3 w Gostyniu, Krobi oraz Starej. Krobi. Naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowały: Amelia Jakubiak (VI B), Iga Jarecka (VI B), a w kategorii chłopców: Patryk Alankiewicz (VI B) oraz Eryk Ławniczak (VI B). Dziewczyny oraz chłopcy rywalizowały systemem każdy z każdym. Te pierwsze miały do rozegrania 12 partii (zgłosiło się 13 zawodniczek), a panowie aż 18 partii (17 zawodników). Po rozgrywkach trwających ponad trzy godziny nadszedł czas na podsumowanie wyników rozgrywek. Mamy się czym pochwalić! Amelia Jakubiak zajęła 3 miejsce wśród dziewcząt, a Iga Jarecka 5 miejsce. Amelia otrzymała z rąk Pani Ewy Nawrockiej - organizatorki turnieju dyplom oraz medal za 3 miejsce a Iga Jarecka dyplom za 5 miejsce. Wielkie gratulacje należą wszystkim naszym zawodnikom za reprezentowanie szkoły.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

10
Sty

WOŚP.

Tradycyjnie już w piątek przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole została przeprowadzona licytacja darów. Uczniowie i nauczyciele przynieśli na aukcje rozmaite przedmioty: gry, zabawki, ozdoby, itd. Każdy mógł licytować dowolną ilość gadżetów (także tych z logiem Orkiestry) i chętnych nie brakowało. Po raz kolejny dzieci i ich rodzice pokazali wielkie serce ponieważ udało się pobić zeszłoroczny rekord. W tym roku zebraliśmy aż 3574,45zł! .
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

20
Gru

Jasełka szkolne 2019.

20 grudnia 2019 r. społeczność szkolna zebrała się w holu szkoły, aby uczestniczyć w Jasełkach w wykonaniu grupy przedszkolnej 3-4 latków przygotowanej przez panie Monikę Piotrowską i Joannę Adamczak. W czasie Jasełek zaprezentowali się również uczniowie grający na instrumentach. Zaprezentowali kolędy wykonane na gitarze , organach, dudach. Nie zabrakło też pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu chórku, który ćwiczył pod okiem pani Alicji Tyrzyk.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

19
Gru

Warsztaty bożonarodzeniowe.

Dnia 19 grudnia 2019 roku ,uczniowie klas 1-3 i dzieci z oddziału przedszkolnego ,wzięli udział w warsztatach kreatywno-edukacyjnych prowadzonych przez firmę ,,Pomysłowy Dobromir”. Każdy uczestnik, według swojego pomysłu mógł ozdobić szklaną bombkę, wykorzystując farby do malowania na szkle i kolorowe brokaty. Wykonaną ozdobę świąteczną, po zapakowaniu w kartonik ,zabierał do domu. Podziękowania należą się Radzie Rodziców, która sfinansowała niespodziankę dzieciom w ramach gwiazdkowego prezentu.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

18
Gru

Halowy Turniej Piłki Nożnej.

Dnia 18 grudnia 2019r. odbył się finał rejonowy „Halowego Turnieju Piłki Nożnej Młodzieży Szkolnej”. Turniej odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5. Mecze zostały rozegrane pomiędzy zwycięskimi drużynami szczebla gminnego:
- SP Pępowo
- SP Borek
- SP Daleszyn
- SP nr 5 (obrońca tytułu mistrza z ubiegłego roku)
Nasza szkoła zajęła II miejsce.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

12
Gru

Akcja charytatywna "Mikołaje 2019".

W miesiącu grudniu uczniowie naszej szkoły na apel pedagoga szkolnego, Lidii Jakubiak przystąpili do akcji organizowanej przez PCPR w Gostyniu pt. Mikołaje 2019 r. Celem akcji była zbiórka produktów spożywczych, chemicznych i innych dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Słowa Thomasa Fullera " To prawda , że dobroczynność zaczyna się w domu, ale nie powinna się tam kończyć" znalazły ogromny odzew w działaniach rodziców i naszych uczniów. Ilość zebranego towaru, nie tylko zaskoczyła organizatorów zbiórki , ale również pracowników PCPR w Gostyniu, wypełniła po brzegi auto ,którym dary przewoziły pracownice PCPR. Otwartość na potrzeby innych naszych rodziców i uczniów potwierdzają słowa: " Dobroć jest wtedy , gdy cicho robi się to, o czym inni mówią głośno".DARCZYŃCY BYLIŚCIE WIELCY!!!!!!!.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

09
Gru

Konkurs Recytatorski-FINAŁ.

9 grudnia 2019 r. po raz kolejny do naszej Szkoły, na zaproszenie p. Ewy Puślednik i p. Barbary Poznańskiej, zjechali uczniowie klas I – III z ośmiu szkół podstawowych gminy Gostyń, aby wziąć udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim pod patronatem Burmistrza Gostynia pod hasłem „Święta w poezji”. 22 uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych recytowało wiersze o choince, wieczorze wigilijnym, prezentach, wprowadzili słuchających w świąteczny nastrój. Zmagania małych recytatorów oceniała komisja z GOK Hutnik w składzie: p. Honorata Jankowiak i p. Aneta Kowalska. W poszczególnych kategoriach laureatami zostali:
W kategorii klas I – I miejsce zajęła Barbara Radczyk z SP nr 5 w Gostyniu, II miejsce Paweł Nowicki z SP Gola, III miejsce Natalia Danielczyk Z SP nr 3 w Gostyniu
W kategorii klas II – I miejsce zajął Piotr Domagała z SP Daleszyn, II miejsce Lena Młynarczyk z SP nr 2 w Gostyniu, III miejsce Marcel Kończak z SP nr 1 w Gostyniu, wyróżnienie – Lidia Paizert SP Siemowo
W kategorii klas III – I miejsce zajęła Antonina Henzel z SP nr 1 w Gostyniu, II miejsce Magdalena Ciesielska z SP nr 2 w Gostyniu, III miejsce Marta Berdychowska SP Sikorzyn, wyróżnienie Lena Kozyra SP nr 5 w Gostyniu.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

06
Gru

Konkurs na czapkę Mikołaja.

Z okazji Mikołajek w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny na wykonanie czapki mikołajkowej. 6 grudnia w holu szkoły laureaci najbardziej pomysłowych i estetycznych prac zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Laureatami konkursu zostali: w klasie I : Marta Dolata, Zosia Binięda i Agata Berdychowska w klasie II : Emilia Leśna, Szymon Jakubiak i Magdalena Tyrzyk w klasie III :Amelia Procnal, Klaudia Kubiak, Kamil Kiński w klasie IV: Nikodem Alankiewicz, Maksymilian Duda, Marta Skowrońska w klasie V a :Kacper Podgórski, Zuzanna Busz, Franciszek Pilch w klasie V b: Antoni Pakosz, Tymoteusz Wajn, Adrian Konieczny w klasie VI a :Natalia Cejza, Antoni Kłak, Natalia Nowak w klasie VI b:Nikodem Sperling, Iga Jarecka, Michalina Skrzypczak w klasie VII: Maria Kłak, Jagoda Siudek, Aleksandra Furmańczak
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

27
Lis

Pomoc uczniom z Burkina Faso.

Aż trzy ciężkie kartony przyborów szkolnych udało się zebrać podczas akcji charytatywnej dla szkoły w Burkina Faso. Uczniowie chętnie włączyli się w zbiórkę i w ciągu zaledwie kilku dni przynieśli do szkoły mnóstwo zeszytów, długopisów, itp. Dodatkowo z własnej inicjatywy klasa VIA napisała list do uczniów tamtejszej szkoły. W piątek 29 listopada podczas balu charytatywnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Dom Europejski” paczki wraz z listem zostały przekazane Francuzom, którzy dostarczą je do Afryki.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

24
Lis

Dzień Seniora.

24 listopada uczniowie naszej Szkoły, podczas Dnia Seniora zorganizowanego w świetlicy wiejskiej w Daleszynie pod hasłem ‘Bezpieczny Senior – szczęśliwy Senior”, zaprezentowali scenki przygotowane pod okiem p. Danuty Jakubiak i p. Lidii Jakubiak w oparciu o scenariusz, który zajął II miejsce w konkursie zgłoszonym przez Radę Rodziców w UM w Gostyniu na organizację lokalnego dnia przeciwdziałania przemocy wobec dzieci, osób z niepełnosprawnościami lub seniorów.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

08
Lis

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.

Dnia 8 listopada 2019 roku ,cała społeczność szkolna i przedszkolna uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Występ przygotowali uczniowie klasy III pod okiem nauczycielek D.Jakubiak i M.Ratajczak. W prosty i ciekawy sposób przybliżyli zebranym treści historyczne i znaczenie polskich symboli narodowych. Z okazji Święta w klasach pojawiły się okolicznościowe gazetki ścienne. Uczniowie wykonywali kotyliony biało-czerwone, którymi przyozdobili się na apel. Punktualnie o godz. 11:11 wszyscy gromko odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Została też wciągnięta flaga na maszt.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

08
Lis

„Parasol spełnionych marzeń”.

8 listopada poznaliśmy laureatów szkolnych eliminacji konkursu „Parasol Spełnionych marzeń – II edycja”. W tym roku konkurs adresowany był do uczniów klas I – III . Zadanie to było realizowane w ramach gminnego programu profilaktycznego pod nazwą „Parasolka zaufania – edycja II”. Komisja w składzie : Dyrektor Szkoły- Ewa Piotrowicz, pedagog - Lidia Jakubiak oraz Katarzyna Podgórska, Jolanta Ganas i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Jagoda Siudek, wyłoniła 3 zwycięzców, którzy w grudniu wezmą udział w podsumowaniu akcji w Gostyniu.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Anna Wichlińska z kl. II
II miejsce – Kamil Kiński z kl. III
III miejsce – Aleksandra Wujek z kl. III
Ponadto wyróżniono prace : Emilii Leśnej z kl. II, Wojciecha Talarczyka z kl. II, Marii Pakosz z kl. III, Wioletty Fiebig z kl. I oraz Marcela Baksalarego z kl. I.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

08
Lis

Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania.

Z okazji Dnia Zdrowego Żywienia i Gotowania grupa uczniów, pod okiem pedagoga szkolnego, p. Lidii Jakubiak i pielęgniarki szkolnej, p. Ewy Biernat, przygotowała zdrowe przekąski – zarówno surowe, jak również gotowane, którymi częstowano podczas przerw wszystkich uczniów i nauczycieli. Akcja prowadzona była w ramach realizacji szkolnego programu profilaktycznego i wychowawczego.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

05
Lis

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

5 listopada nasza Szkoła wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W tym dniu 60 uczniów klas 0 – VIII wzięło udział w konkursie „Bajkowa Postać”, polegającym na przygotowaniu dowolnego przebrania i wcielania się w bajkową postać. W konkursie nagrodzono i wyróżniono następujące osoby: W kategorii oddziału „0”: I miejsce –Olga Konieczna II – Zuzanna Jakubiak III – Natalia Baksalary Wyróżnienie: Nikodem Dopierała i Nikola Dolata w kategorii klas I – III: I miejsce – Wioletta Fiebig, kl. I II – Ksawery Stróżyński, kl. II III – Marta Dolata, kl.I Wyróżnienie: Magdalena Tyrzyk i Emilia Leśna z kl. II w kategorii klas IV – VIII: I miejsce – Iga Jarecka, kl. VI b II – Julia Jarecka, kl. VIa III – Jadwiga Stróżyńska, kl. IV Wyróżnienie: Fabian Rzepka i Patryk Pasieracki z kl. VII Wyróżnienie grupowe : Julia Drożak, Wiktoria Skrzypczak, Zuzanna Popielas, Oliwia Krawiec, Jan Buliński z kl. VIII , Maja Drożak z kl. VIa
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

25
Paź

Pamiętajcie dzieci–segregujcie śmieci!

W holu naszej szkoły można oglądać gazetkę ścienną, poświęconą zasadom segregowania odpadów. Gazetka ma zachęcić dzieci ale również dorosłych do dbania o środowisko naturalne i powtórnego wykorzystywania śmieci, czyli tzw. recyklingu. Uczniowie klasy III oraz VI A w ramach zajęć rozwijających kreatywność postanowili nadać „drugie życie” plastikowym butelkom, słoikom, rolkom po papierze i stworzyć z nich prawdziwe dzieła sztuki. Na zorganizowanej w szkole wystawce można zobaczyć m.in. świeczniki, skarbonki, organizery, doniczki i wiele, wiele innych.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

21
Paź

„Zdrowo jem, więcej wiem!”.

W ramach ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!” uczniowie klasy 2 pod okiem wychowawczyni , Barbary Poznańskiej przygotowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. ”Na straganie”, którą zaprezentowali 21 października 2019 r. dzieciom z oddziałów przedszkolnych i uczniom klasy I. Przedstawienie połączone było z prezentacją naturalnych okazów warzyw, konkursem „Zgaduj-zgadula” oraz informacjami na temat witamin zawartych w warzywach.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

20
Paź

Bezpieczni na drodze.

Pod tym hasłem w klasie 3 odbył się cykl zajęć o tematyce bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym . Uczniowie przypomnieli sobie zasady poruszania się po drogach,przechodzenia przez jezdnię i poznali znaki drogowe.Na edukacji technicznej wykonywali makiety skrzyżowań.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

14
Paź

Dzień Edukacji Narodowej.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasy V a i V b pod kierunkiem wychowawczyń, p. Katarzyny Podgórskiej i p. Magdaleny Stróżyńskiej przygotowały program artystyczny - uroczystą Galę „Złotej Szóstki”. W tym dniu odbyły się spotkania z wychowawcami – były życzenia, kwiaty i podziękowania, zarówno ze strony uczniów, jak i rodziców.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

04
Paź

Rozgrywki piłkarskie.

Dnia 04.10. w Szkole Podstawowej im. Edmunda Bojanowskiego w Kunowie odbyły się towarzyskie rozgrywki piłkarskie szkół wiejskich. Zawody organizowane były z okazji Dnia Chłopaka. Celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia poprzez sport, kształtowanie właściwej postawy uczniów jako zawodników i kibiców, ale przede wszystkim integracja uczniów z innych placówek wiejskich poprzez świetną zabawę na wielofunkcyjnym boisku sportowym. Do rywalizacji zaproszone zostały reprezentacje szkół z Daleszyna, Siemowa, Sikorzyna, Goli oraz gospodarze imprezy - uczniowie z Kunowa. W rozgrywkach udział brali uczniowie klas IV-VIII. Wyniki jakie uzyskiwały drużyny nie miały większego znaczenia, gdyż turniej ten miał charakter czysto towarzyski. Wszyscy byli zwycięzcami, ponieważ reprezentacje szkół po ukończonym turnieju otrzymały te same nagrody z rąk Dyrektora Szkoły Pana Artura Kasprzaka oraz nauczyciela wychowania fizycznego- Pani Kamili Pilarskiej – piłki oraz pamiątkowe dyplomy. W trakcie rozgrywek uczniowie – zawodnicy otrzymali pyszne drożdżówki oraz napoje.Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Krzyżaniak, Dawid Kostuj, Kacper Ciszak, Kacper Maćkowiak, Jan Juskowiak, Łukasz Wolny, Krzysztof Leśny.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

04
Paź

Dzień tabliczki mnożenia.

Bierzemy udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 9. edycja akcji (ŚDTM 2019) odbyła się 4 października 2019.Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

03
Paź

IX Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego.

3 października już po raz IX na stadionie przy szkole odbył się Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. W strugach deszczu razem z uczniami naszej szkoły rywalizowała 32 osobowa ekipa z zaprzyjaźnionej szkoły w Dolsku, noszącej również imię Janusza Kusocińskiego. Ze względu na złe warunki pogodowe, dystans do pokonania przez poszczególne roczniki uległ skróceniu.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

26
Wrz

Z wizytą w Palmirach….

Dnia 26 września 2019 r. uczniowie klas VI wraz z wychowawczyniami wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Podczas pobytu w stolicy uczniowie zwiedzili: Stary Rynek, plac z Kolumną Zygmunta, Muzeum Sportu, Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik., wjechali windą na taraz widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Byli świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Super atrakcją była przejażdżka najnowszą linią warszawskiego metra. Kluczowym punktem wycieczki i jednocześnie kontynuacją obchodów 80-rocznicy wybuchu II wojny światowej była wizyta w Palmirach, w miejscu w którym został zamordowany i pochowany Patron naszej szkoły. Uczniowie złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz na grobie Janusza Kusocińskiego, a następnie odwiedzili Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

23
Wrz

Europejski Dzień Języków Obcych.

W bieżącym roku szkolnym obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole rozpoczęły się już 23 września i trwały cztery dni. Każdy dzień obfitował w moc atrakcji, ponieważ poszczególne klasy przygotowały barwne stoiska prezentujące różne państwa Europy. Wśród prezentowanych krajów znalazły się: Włochy, Finlandia, Portugalia, Irlandia, Holandia, Austria, Słowacja, Grecja i Niemcy. Każdy przystanek w podróży po Europie przybliżał uczniom tradycje, obyczaje oraz charakterystyczne elementy państw europejskich. Największą popularnością wśród odwiedzających stoiska uczniów cieszyły się przysmaki z różnych zakątków Europy. W przygotowanie tegorocznych obchodów Dnia Języków Obcych zaangażowała się cała społeczność szkolna oraz rodzice, za co ogromnie dziękujemy my – nauczyciele języków obcych.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

02
Wrz

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

2 września 2019 r.164 uczniów klas I - VIII i 50 przedszkolaków rozpoczęło naukę w nowym roku szkolnym 2019-2020. Do grona społeczności szkolnej zostało przyjętych 19 pierwszoklasistów. W obecności rodziców, starszych kolegów i nauczycieli złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez Dyrektora Szkoły, p. Ewę Piotrowicz na uczniów klasy pierwszej.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].