17
Maj

"Zmartwienie Karolka".

„Zmartwienie Karolka” to tytuł przedstawienia, które przygotowały dzieci z oddziałów przedszkolnych dla starszych kolegów z klasy III A. Scenka, w której wystąpili najmłodsi była podsumowaniem programu antytytoniowego pt. „Czyste powietrze wokół nas” i miała na celu uświadomienie uczniom szkoły podstawowej, jak szkodliwe jest palenie papierosów oraz przebywanie w zadymionych pomieszczeniach. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili historię Karolka i podawali własne propozycje rozwiązania jego problemu. Na zakończenie nagrodzili wszystkich występujących gromkimi brawami.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

11
Maj

Spotkanie z bibliotekarzem.

„Jak zachęcić najmłodszych do czytania książek w czasach wszechobecnych komputerów?” – odpowiedź na to pytanie zna Pani Lidia Jakubiak, pracująca w szkolnej bibliotece, która odwiedziła przedszkolaków 11 maja 2018 roku. Wizyta Pani bibliotekarki miała na celu podsumowanie, prowadzonych w starszej grupie zajęć dydaktycznych pt. „Jak powstaje książka?”. Podczas zajęć z Panią Lidią dzieci dowiedziały się o Święcie Bibliotek oraz wysłuchały baśni pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Starsze przedszkolaki korzystając z zaproszenia jeszcze tego samego dnia udały się do biblioteki szkolnej i wypożyczyły kolorowe książeczki z niecodziennym przekazem dla rodziców. Dzieci postanowiły podziękować Pani bibliotekarce za ciekawe zajęcia i podarowały samodzielnie wykonaną książkę z pięknymi ilustracjami.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

10
Maj

Drużyna segregolandii.

10 maja 2018 roku do przedszkolaków przybyła Pani pracująca w Komunalnym Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego, po to, aby wytłumaczyć dzieciom, na czym polega segregacja śmieci. Najmłodsi z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach praktycznych, podczas których poznały „Drużynę Segregolandii” i jej bohaterów: Papa Piera, dzielne Szkłaki oraz nieustraszoną Petunię. W trakcie trwania warsztatów dzieci posegregowały zgromadzone odpady oraz dowiedziały się na czym polega recykling. Na zakończenie wszyscy uczestniczy zostali nagrodzeni eko upominkami oraz zrobili pamiątkowe zdjęcia.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

26
Kwi

Spotkanie za strażakami.

26 kwietnia do przedszkola w Daleszynie przybyli wyjątkowi goście, a mianowicie strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosowie, którzy opowiedzieli o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Przedszkolaki przekonały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy.Druga część spotkania związana była z instruktażem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przypomnieniem numerów alarmowych. Składamy serdeczne podziękowania strażakom, którzy umożliwili najmłodszym poznanie zawodu strażaka z bliska.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

20
Kwi

Ekologia

20 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w specjalnych zajęciach dydaktycznych, poświęconych ekologii. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny pt. „W zgodzie z naturą”, dzięki któremu dowiedziały się, w jaki sposób oszczędzać energię i wodę, a także nauczyły się segregować śmieci. Pomysłowość i kreatywność najmłodszych ujawniła się podczas tworzenia zabawki z odpadów. Podczas pobytu na placu przedszkolnym wszystkie dzieci próbowały swoich sił w rozgrywkach sportowych, w których sprzęt sportowy został zamieniony na plastikowe butelki, gazety oraz inne „recyklingowe skarby”.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

13
Kwi

Zdrowe śniadanie

W celu propagowania zdrowego stylu życia poprzez uświadamianie dzieciom wartości prawidłowego odżywiania ustalono wraz z rodzicami przedszkolaków, że piątek będzie Dniem Zdrowego Śniadania. W tym dniu w dziecięcej śniadaniówce nie ma żadnych słodyczy, słodkie łakocie zastępowane są pysznymi owocami. Ponadto w piątek 13 kwietnia wszystkie przedszkolaki kroiły własnoręcznie zasadzony szczypiorek i przygotowywały dla siebie smaczne zdrowe kanapki, na których znalazły się: twarożek ze szczypiorkiem, pomidor, rzodkiewka. Dzieciom bardzo podobało się samodzielne przygotowywanie śniadania i z apetytem zjadły wszystkie warzywa i owoce.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

28
Mar

"Zajączek" w przedszkolu.

„Czy przyjdzie dziś Zajączek?”- takie pytanie zadawały dzieci z grupy 3 i 4 – latków oraz 5 i 6 – latków, które przyszły do przedszkola w środę – 28 marca. Ciekawość dzieci rosła z każdą godziną pobytu w przedszkolu, zwłaszcza, że rano zauważyły zniknięcie pięknie wystrojonych koszyczków. Podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat zwyczajów wielkanocnych i wykonywały ozdoby świąteczne, aż w końcu wybrały się na plac zabaw, aby poszukać upominków od Zajączka. Radości nie było końca, kiedy okazało się, że „Wielkanocny Gość” zostawił koszyki, wypełnione po brzegi słodkimi niespodziankami.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

22
Mar

Witamy wiosnę !

Pierwszy dzień wiosny przedszkolaki przywitały bardzo uroczyście. W tym dniu dzieci przybyły wystrojone w kolorowe ubrania, ponieważ obowiązywały wiosenne barwy, przede wszystkim kolor żółty i zielony. Do witania wiosny podeszliśmy w praktyczny sposób, 5 i 6 - latki zasadziły kolorowe bratki, a młodsze przedszkolaki w doniczkach cebulki oraz rzeżuchę. W trakcie tygodnia powstawały piękne wiosenne prace dzięki którym, nasze przedszkole stało się bardzo kolorowe i wiosenne. Na koniec dnia każdy wykonał kukłę Marzanny, by przegonić złą zimę. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Suknia Pani Wiosny” i cały dzień spędziliśmy tańcząc i śpiewając piosenki o wiośnie.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

20
Mar

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej.

20 marca odwiedził przedszkolaków sympatyczny zając Pampuś, który opowiedział dzieciom o Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej. Zajączek wyjaśnił wszystkim, jak ważne jest mycie zębów i pokazał, w jaki sposób prawidłowo należy je czyścić. Dzieci podzieliły się z Pampusiem swoją wiedzą na temat sposobów dbania o zęby, aby były zdrowe. Wszystkie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt. „Myję zęby…”, następnie wykonały piękne prace plastyczne i stworzyły plakat, który zawisł w holu szkoły, aby przypominać wszystkim o tym ważnym dniu.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].

19
Mar

Wycieczka do kina

19 marca przedszkolaki z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę autokarową do kina „Pod Kopułą” w Gostyniu, w którym dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt. „Miś Bamse i córka wiedźmy”. Sympatyczna opowiastka o przyjaźni ponad podziałami i przypomnienie, że to, co najcenniejsze, nie musi świecić się złotym blaskiem bardzo spodobała się wszystkim małym widzom. Po zakończonej projekcji Pan Piotr Balczyński - kinooperator, pokazał dzieciom, na czym polega jego praca, opowiedział najmłodszym jak wyglądały projektory dawniej i współcześnie oraz przedstawił historię kina „w pigułce”. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu.
Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii [Galeria].