06
Mar

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej.

6 marca odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" na szczeblu miasta i gminy Gostyń. Troje uczniów naszej Szkoły zajęło najwyższe miejsca: I Jerzy Stróżyński, II Tobiasz Kuczyński i III Oliwia Krawiec. Do następnego etapu przeszli Jerzy Stróżyński i Tobiasz Kuczyński.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych szczeblach.

26
Lut

Szkolne rekolekcje wielkopostne.

W dniach 26-28 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rekolekcjach szkolnych. W tym roku nauki głosił ks. Kanonik Grzegorz Robaczyk – proboszcz parafii św. Kazimierza w Lesznie. W trakcie spotkań odbyła się również droga krzyżowa przygotowana przez uczniów pod kierunkiem p. Alicji Tyrzyk, w formie „czarnego teatru”.

23
Lut

XXI Mistrzostwa Gminy Gostyń w Halowej Piłce Nożnej

W dniu 23 lutego, w hali sportowej, w Szkole Podstawowej nr 1z Oddziałami Integracyjnymi im. Czarnego Legionu w Gostyniu, odbyły się „XXI Mistrzostwa Gminy Gostyń w Halowej Piłce Nożnej” . Drużyna Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie, po meczach grupowych, zagrała mecz finałowy o I miejsce z zespołem Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Gostyniu. Po zaciętym pojedynku lepsi okazali się nasi piłkarze wygrywając 4:1. Tym samym Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie została Mistrzem Szkół Podstawowych Gminy Gostyń. Skład zespołu: Julia Drożak, Bartosz Szczepaniak, Nikodem Olejnik, Wiktor Tyrzyk, Paweł Nowaczyk, Mateusz Stróżyński, Jakub Leśniak, Michał Jarecki, Kamil Krawiec.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych, sportowych sukcesów.

15
Lut

Projekt „NUDA NIE MA SZANS”.

W czasie ferii zimowych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu NUDA NIE MA SZANS, których głównym celem było zagospodarowanie dzieciom wolnego czasu podczas ferii.
Dzieci z klas I – III uczestniczyły w zajęciach plastycznych, gdzie pod okiem p. B.Poznańskiej wykonywały maski karnawałowe. W tym samym czasie inna grupa uczniów na warsztatach kulinarnych z p. E. Puślednik piekła ciasteczka dla uczestników zabawy karnawałowo-walentynkowej. Po zakończonych zajęciach wszyscy wzięli udział w zabawach i pląsach przy muzyce, prowadzonych przez p. J.Ganas i D. Jakubiak.
Uczniowie klas IV – VII pod okiem p. K. Tomaszewskie i p. M. Ciemniak spędzili aktywnie czas na zajęciach ruchowo – motorycznych w hali ARENA w Lesznie, a następnie obejrzeli seans filmowy w kinie.

02
Lut

Pogadanki o bezpiecznych feriach.

2 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pogadankach w ramach programu „Bezpieczne ferie 2018” prowadzonych przez Strażnika Miejskiego, p. Natalię Chudą.

02
Lut

Przedstawienie profilaktyczne.

W piątek 2-go lutego w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny pt. "Magiczny kapelusz". W spektaklu zostały poruszone problemy związane z pogonią za nowościami technologicznymi oraz potrzebą posiadania coraz nowszych i coraz lepszych rzeczy, a także nadmiernym przejmowaniem się wyglądem zewnętrznym, zaniedbując tym samym psychologiczną sferę swojego życia. Aktorzy pokazali uczniom jak istotną rolę odgrywa tolerancja, poszanowanie innych, niezależnie od ich poglądów.

16
Sty

Warsztaty dla uczniów i rodziców naszej Szkoły

W miesiącu styczniu uczniowie i rodzice naszej Szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju warsztatach prowadzonych przez pracowników Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Gostyniu.
17 stycznia uczniowie klas: IVb, V i VI wzięli udział w warsztatach pod hasłem „KOMUNIKACJA” prowadzonych przez p. M. Bojańską.
29 stycznia i 1 lutego – warsztaty dla klas I, II, III a, III b „Zgrana klasa” poprowadziła p. Walczak.
16 stycznia rodzice dzieci 3,4-letnich uczestniczyli w zajęciach z p. Łagódką na temat „Znaczenie zabawy w rozwoju małego dziecka”.
1 lutego odbyło się spotkanie z rodzicami klas I-VI z p. I. Migdalską-Roszak na temat „Karać czy nagradzać”.

15
Sty

Świętujemy rocznicę urodzin Patrona.

15 stycznia 1907 r. 111 lat temu urodził się Patron Szkoły Podstawowej w Daleszynie - Janusz Kusociński. Z tej okazji klasa 5. przygotowała uroczysty apel, z pocztem sztandarowym. Odśpiewano hymn państwowy, na zakończenie hymn Szkoły. Uczniowie przedstawili ważne wydarzenia z życia Kusego. Janusz Kusociński to wielki Olimpijczyk, żołnierz- patriota, który oddał życie za Ojczyznę. W kąciku Patrona zapłonął symboliczny znicz,troje uczniów złożyło biało-czerwoną wiązankę. Uczniów przygotowała wychowawczyni, pani Mariola Latosińska.

12
Sty

Szkolny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12 stycznia kolejny raz społeczność naszej Szkoły udowodniła, że potrafi dzielić się z innymi tym, co ma i zagrała na rzecz WOŚP. W licytacji prowadzonej przez członków Samorządu Uczniowskiego pod okiem p. Jolanty Szymanowskiej i p. Katarzyny Bręczewskiej - Wytwer przez cały tydzień trwała licytacja gadżetów ufundowanych przez nauczycieli, pracowników szkoły oraz samych uczniów. Do sztabu WOŚP w Gostyniu na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków przekazaliśmy kwotę –

2 561,79 zł

10
Sty

Warsztaty "Kolorowy Świat"

Świetną współpracą i kreatywnością wykazali się uczniowie klasy 4a podczas warsztatów „Kolorowy Świat”. Zostali oni podzieleni na cztery państwa, po czym musieli stworzyć swój hymn, flagę, godło, potrawę, sport i strój narodowy, przy tworzeniu którego, była największa zabawa. W przygotowanie tychże rzeczy zaangażowali się wszyscy. Utrudnieniem był fakt, że mogli używać tylko jednego koloru – żółtego, zielonego, niebieskiego lub czerwonego. Na koniec uczniowie w strojach narodowych wymienili się częściami kostiumów i w ten sposób stali się kolorowi. Celem zajęć poprowadzonych przez Panią Marzenę Bojańską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej było nauczenie uczniów współpracy, tolerancji oraz integracja.

19
Gru

Nagroda dla Miłosza

Sukces Miłosza Nowaka z kl. IIIa. Dostał wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym na „Kartkę Świąteczną”.

17
Gru

"Szlachetna Paczka"

W dniach od 27 listopada do 6 grudnia w naszej Szkole pod kierunkiem pedagoga szkolnego, Lidii Jakubiak, odbywała się zbiórka w ramach akcji Szlachetna Paczka, której celem jest przedświąteczna pomoc ludziom w bardzo trudnej sytuacji życiowej.
Wszystkim uczniom i ich rodzicom w imieniu obdarowanej rodziny składamy gorące podziękowania.

14
Gru

GOSTYŃSKIE OBSERWATORIUM ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY

W miesiącach XI-XII 2017r. w naszej Szkole przeprowadzono szereg działań w ramach programu "GOSTYŃSKIE OBSERWATORIUM ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY” - „WOLONTARIUSZE DLA BEZPIECZEŃSTWA”. W ramach działań w szkole wybrano drogą losowania, spośród grupy chętnych dwie Wolontariuszki: Weronikę Deszcz i Michalinę Kostuj, które do pełnienia swojej funkcji zostały powołane w UMIG Gostyń. W szkole odbyły się również spotkania uczniów kl. I-VIII z pracownikami KPP w Gostyniu , p. M. Curyk i p. J. Godniakiem nt. odpowiedzialności karnej nieletnich, przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy, zagrożeń ze strony obcych ludzi i napotkanych na ulicy psów. Wychowawcy przeprowadzili lekcje wychowawcze pt. „Z profilaktyką za Pan Brat”. Dzieci w ramach tych akcji miały również możliwość wykazania się swoją kreatywnością przystępując do konkursu plastycznego , w ramach którego przygotowywały plakaty promujące życie wolne od nałogów. Z prac konkursowych w holu szkoły zorganizowano wystawę, a laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. Podsumowaniem akcji było zorganizowane w dniu 14 grudnia 2017r. przez pedagoga szkolnego, panią Lidię Jakubiak - "Profilaktyczne Koło Fortuny".

28
Lis

Moskiewska rewia na lodzie

28 listopada 2017 r. 117 uczniów naszej szkoły wzięło udział w fantastycznym widowisku w wykonaniu MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE oparte na motywach baśni H.CH. Andersena „Królowa Śniegu”. Przedstawienie odbyło się w poznańskiej hali Arena.

27
Lis

Akcja Schronisko w Dalabuszkach

W związku z tym, iż miesiąc październik ogłoszony jest „Miesiącem dobroci dla zwierząt” pedagog szkolny L. Jakubiak, przy pomocy Wolontariuszy ogłosił akcję, której celem była zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt, w szczególności psów i kotów. Zbiórka trwała 2 tygodnie. Uczniowie mile zaskoczyli swoją ofiarnością organizatorów. Zebrano ok. 160 kg karmy, 2 miski, zabawki dla psów, kocyk, smycz, szczotkę i szampony. Na podsumowanie akcji w dniu 27 listopada zaproszono pracownika Schroniska w Dalabuszkach - p. Krystynę Hejnowicz, która opowiedziała o funkcjonowaniu Stowarzyszenia Noe i Schroniska, wyświetliła slajdy, a na koniec zachęcała uczniów, którzy ukończą 14 rok życia do zostania Wolontariuszem. Podczas tego spotkania ogłoszono również informację na temat ilości zebranej karmy przez poszczególne klasy. W ramach nagrody oddziały IV b, VII i I, które zebrały największą ilość przysmaków dla zwierząt 7 grudnia wzięły udział wycieczce do Schroniska w Dalabuszkach, podczas której przekazały zebraną karmę.

21
Lis

Świąteczne niespodzianki dla Chumiętek

Ponad 25 świątecznych kartek stworzyli uczniowie biorący udział w zajęciach świetlicowych prowadzonych przez p. Katarzynę Bręczewską-Wytwer. Tak samo jak w ubiegłym roku, każda z nich miała wyjątkowego adresata, a mianowicie mieszkańca Domu Opieki w Chumiętkach. Najpierw dzieci losowały imię jednego z mieszkańców, dopiero potem przygotowywały do tej konkretnej osoby kartkę. Po kilku dniach pracy świąteczne kartki zostały zebrane i wysłane do Chumiętek, gdzie z pewnością sprawią dużo radości i wzruszeń.

21
Lis

Obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego z inicjatywy pedagoga szkolnego obchodzili Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzień ten był wspaniałą okazją, aby życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. W związku ze wzrastającą agresją wśród dzieci i młodzieży w życzliwej szkole uczniowie będą czuli się bezpieczni. Działania podjęte w tym dniu były istotnym elementem pracy wychowawczo-profilaktycznej. Pedagog szkolny zachęcał uczniów, aby Dzień Życzliwości zamienić na tygodnie i miesiące życzliwości. Na koniec Lidia Jakubiak przypomniała społeczności szkolnej, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi wraca do nas z nawiązką. Hasło tego dnia brzmiało:

„ Nie proś świata, aby zmienił się na lepsze, to Ty zmień się pierwszy”.

10
Lis

Spotkanie z pisarką książek dla dzieci – Agnieszką Frączek

Po raz drugi w naszej szkole gościliśmy 10 listopada pisarkę, autorkę książek dla dzieci, panią Agnieszkę Frączek. Pisarka oprócz prezentacji wybranych utworów, opowiedziała dzieciom o etapach powstawania książek, swoich inspiracjach, szukaniu tematów do pisania i początkach pisarskiej kariery.

31
Paź

Konkurs Halloween’owy

Zwyczaje krajów anglojęzycznych nie są obce naszym uczniom. W związku z tym wielu uczniów zainteresowało się „Konkursem na najlepszą ozdobę Halloween’ową”. Przeważały lampiony z dyni. Prace były pomysłowe i wykonane bardzo starannie. Czteroosobowe jury w składzie: Jolanta Szymanowska, Katarzyna Podgórska, Iga Jarecka, Piotr Rejek wybrało cztery najciekawsze. W klasach 1-4 zwyciężył Jan Siudek, wyróżnienie otrzymała Hanna Wytwer, w klasach 5-7 wygrała Jagoda Siudek a wyróżnienie trafiło do Tobiasza Kuczyńskiego. Zwycięzcom gratulujemy!

02
Lis

Zmagania małych recytatorów

W czwartek 26.10.2017r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie odbyła się 15 edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Burmistrza Gostynia, tym razem pod hasłem „Jesień w poezji”. Do konkursu przystąpili uczniowie z 8 szkół podstawowych z naszej gminy. W pięknej jesiennej scenerii uczestnicy prezentowali swoje wiersze przed komisją w składzie: pani Sabina Hoska-Kaczmarek, Agnieszka Furmann i Roksana Włodarczak. Recytatorów oklaskiwali opiekunowie i uczestnicy. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomem i książką. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Klasy I:
I miejsce – Nadia Dzik SP nr 3
II miejsce – Magdalena Ciesielska SP nr 2
III miejsce – Hanna Wytwer SP Daleszyn

Klasy II:
I miejsce – Anna Nowaczyk SP nr 2
II miejsce – Jadwiga Stróżyńska SP Daleszyn
III miejsce – Maja Ossentowska SP nr 1

Klasy III:
I miejsce – Anna Marcinkowska SP nr 1
II miejsce – Marek Dolata SP Daleszyn
III miejsce – Julia Witczak SP nr 2
Wyróżnienie – Jan Sikora SP Sikorzyn

Zdjęcia ze spotkania do obejrzenia w galerii [link].

16
Paź

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Co roku 16 października obchodzimy EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA. Tego dnia w całej Polsce bijemy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po raz kolejny przez pół godziny, aż 60 uczniów z klas 4,5,6 i 7 sprawdziło swoje umiejętności i kondycję włączając się do ogólnopolskiej akcji. Gratulujemy wytrwałości.

13
Paź

Szkolna Gala Oskarowo-Jabłkowa

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej program artystyczny dla wszystkich pracowników szkoły przygotowali uczniowie klasy III a, III b i VII. Dyrektor Szkoły, pani Ewa Piotrowicz wręczyła z okazji Dnia Nauczyciela nagrody nauczycielom i pracownikom Szkoły. Wyróżnienia otrzymali: p. Mariola Latosińska, p. Alicja Tyrzyk, p. Karina Tomaszewska, p. Barbara Poznańska, p. Beata Uzarska, p. Emilia Berdychowska, p. Waldemar Pietraszewski.

10
Paź

Wolontariusz dla bezpieczeństwa

We wtorek 10 października 2017 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego w Gostyniu zastępca burmistrza Grzegorz Skorupski powołał 29 koordynatorów akcji profilaktycznej pod nazwą „Wolontariusz dla bezpieczeństwa”. To element realizowanego przez gminę programu, na który samorząd otrzymał ministerialną dotację. Akcja ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży profilaktyki rówieśniczej oraz aktywizację środowiska nauczycielskiego w zakresie realizacji wspólnej profilaktyki z uczniami. W naszej Szkole w tym roku wolontariuszami w ramach akcji „Wolonatariusze dla bezpieczeństwa” zostały Michalina Kostuj i Weronika Deszcz z klasy VII.

03
Paź

Dzień Eksperymentów

Zachwyceni – tak jednym słowem można nazwać uczestników „Dnia Eksperymentów”, który miał miejsce 3 października w świetlicy szkolnej. Uczniowie mogli w tym dniu brać udział w eksperymentach takich jak: tworzenie substancji nienewtonowskiej, ciastoliny czy tzw. „glutków”. Prowadzącymi warsztaty była Katarzyna Bręczewska-Wytwer oraz uczennice Julia Jarecka i Maria Dworzyńska. Uczennice klasy IVa wykazały się niezwykłą odwagą, wiedzą i profesjonalizmem.

02
Paź

Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego

2 października uczniowie naszej Szkoły brali aktywny udział w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, który został rozegrany na stadionie przy Szkole. Memoriał był jednym z elementów obchodów 20-stej rocznicy nadania Szkole imienia. W zawodach sportowych wzięło również udział 30 uczniów zaproszonych ze Szkoły Podstawowej w Dolsku noszącej także imię Janusza Kusocińskiego. Zawodnicy rywalizowali na dystansach: 200 m, 400 m, 600 m i 800 m w poszczególnych kategoriach wiekowych. Po ceremonii wręczenia zwycięzcom medali i pamiątkowych dyplomów odbył się jeszcze mecz piłki nożnej na boisku wielofunkcyjnym. Drużyna naszej Szkoły pokonała ekipę z Dolska 5 : 0. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:Zdjęcia ze spotkania do obejrzenia w galerii [link].

12
Wrz

Wizyta strażnika

Dnia 12 września 2017r. uczniów kl. I - III Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego odwiedził Starszy Strażnik Miejski p. Mateusz Kuberka. Pan Kuberka przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat: „Bezpieczna droga do szkoły”. Zdjęcia ze spotkania do obejrzenia w galerii [link].

04
Wrz

Rozpoczęcie roku szkolnego

4 września 2017 r. 145 uczniów klas I – VII rozpoczęło naukę w murach naszej szkoły. W dwóch oddziałach przedszkolnych 3-4 i 5-6 -latków będzie w tym roku 35 dzieci.
Dzień rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 był szczególnie ważny dla 20 pierwszoklasistów, którzy po złożonym ślubowaniu i uroczystym pasowaniu przez Panią Dyrektor Ewę Piotrowicz, stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, kolorowe teczki i legitymacje szkolne. Zdjęcia ze spotkania do obejrzenia w galerii [link].

26
Sie

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas I-VII odbędzie się 4 września 2017r. o godz. 8:00.
Uroczyste rozpoczęcie dla oddziałów przedszkolnych 3 i 4-latków, 5 i 6-latków odbędzie się 4 września 2017r. o godzinie 11.00.

26
Maj

Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie serdecznie zapraszają na Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Pani Dyrektor Szkoły w Daleszynie, który odbędzie się dnia 30 maja 2017r. o godz. 11:00.
Miejsce rozgrywek: boisko wielofunkcyjne przy Szkole w Daleszynie.

27
Kwi

Rozmowy o bezpieczeństwie w sieci

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu realizuje program Dwie strony sieci, dotyczący zagrożeń wynikających z nieprawidłowego wykorzystywania Internetu. Przedsięwzięcie jest częścią projektu Obserwatorium Zagrożeń dla Ludzi Młodych. W ramach programu, dnia 13.03.2017r. odbyły się zajęcia dla uczniów klasy VI naszej szkoły. Osobą prowadzącą zajęcia była st. asp. Monika Curyk z KPP Gostyń. Funkcjonariuszka w trakcie przeprowadzania prelekcji z dziećmi przedstawiła główne obszary zagrożeń jakie wynikają z niewłaściwego korzystania z Internetu. Wskazała najczęściej popełniane przestępstwa na rzecz osób nieletnich. Ponadto naświetliła jakie konsekwencje prawne grożą osobom, które popełnią tak zwaną cyberprzestępczość. W ramach programu odbyło się także spotkanie dla rodziców uczniów klasy VI. Zajęcia odbyły się dnia 27.04.2017r. Przeprowadzone zostały w formie lekcji multimedialnej, której celem było wskazanie odbiorcom niebezpieczeństw jakie wraz z rozwojem cywilizacji rozprzestrzeniają się za pośrednictwem Internetu i przybierają coraz to inne, trudno uchwytne formy.

11
Kwi

Wizyta zawodników Unii Leszno

Dzięki uprzejmości Firmy KACZMAREK MALEWO i Rodziców Państwa Jareckich przedstawiciele klubu Unii Leszno odwiedzili naszą szkołę. Zawodnicy: Dominik Kubera, Bartosz Smektała wraz z trenerem przybliżyli historię „Czarnego sportu” i bardzo chętnie odpowiadali za zadane przez uczniów pytania. Zdjęcia ze spotkania do obejrzenia w galerii [link].

04
Kwi

Nasi Absolwenci

31 marca nasi absolwenci Jakub Dorsz i Remigiusz Langner zaprezentowali swój talent muzyczny, który rozwinęli w Orkiestrze Dętej Miasta i Gminy Gostyń. Kolejne spotkanie z absolwentką naszej szkoły Darią Puślecką (Organiszczak), odbyło się 4 kwietnia. Podczas prezentacji opowiedziała o pracy stomatologa oraz o tym, co zdecydowało o wyborze tego zawodu. Uczniowie mieli też możliwość obejrzeć przybory stomatologiczne oraz potrenować praktycznie prawidłowe mycie zębów pod kierunkiem pani Darii. Zdjęcia ze spotkań z absolwentami do obejrzenia w galerii [link].

19
Mar

Rekrutacja do klas I oraz odziałów przedszkolnych

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie informuje, iż:
- od 17 do 31 marca 2017r. trwa nabór uczniów do klasy pierwszej
- od 17 do 31 marca 2017r. trwa nabór dzieci do oddziału przedszkolnego:
- 3-4 latki
- 5-6 latki
Zgłoszenie lub wniosek należy pobrać ze strony internetowej szkoły lub z sekretariatu szkolnego i złożyć w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 – 15:00. Dokumenty do pobrania znajdziecie Państwo w zakładce Dokumenty [link].

15
Mar

Pogadanki profilaktyczno-ostrzegawcze

Dnia 15.03.2017r. gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Odwiedził nas Pan Jarosław Godniak i spotkał się z uczniami klas IV i V. Przeprowadził zajęcia nt. „Profilaktyki małoletnich/nieletnich” oraz cyberprzemocy. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony naszej młodzieży. Uczniowie czynnie brali udział w spotkaniu - z uwagą słuchali policjanta, zadawali pytania.

24
Sty

Sprawozdanie Wolontariusze

Sprawozdanie z zadań realizowanych w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie w ramach programu „Gostyńskie obserwatorium zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży” – „Wolontariusze dla bezpieczeństwa” [link].

24
Sty

Kącik pomocy koleżeńskiej

Na przełomie listopada i grudnia 2016r. W Szkole Podstawowej w Daleszynie powstał „The Helpers Club”, czyli klub pomocników, do którego mógł zapisać się każdy uczeń, który chce pomagać innym uczniom w odrabianiu zadań domowych czy przygotowywaniu się do testów, kartkówek. W klasach zostały rozdane listy, gdzie uczniowie mogli zapisać się do klubu i zapoznać się z zasadami jego działalności. Po zebraniu list (w styczniu 2017r.) w świetlicy szkolnej powstał specjalny kącik pomocy koleżeńskiej, w którym można odrabiać lekcje i uczyć się. W tymże miejscu znajduje się również lista nazwisk, żeby każdy uczeń wiedział, do kogo zwrócić się o pomoc. Uczniowie mogą tam także korzystać z materiałów biurowych i laptopa. „The Helpers Club” - kącik pomocy koleżeńskiej, zaczął działać już na początku stycznia 2017r. i będzie działał tak długo, jak długo będą uczniowie chętni do pomocy innym.